Gwiazdy

Mateusz z Fit Lovers pierwszy raz o przeszczepie włosów. "Zrobiłem go w Turcji. Urzekła mnie cena"

Gwiazdy

Mateusz Janusz razem ze swoją dziewczyną Pamelą tworzą duet Fit Lovers. Influencer wrócił niedawno z Turcji - nie był tam jednak na wakacjach, ale, by poddać się zabiegowi przeszczepu włosów. W Dzień Dobry TVN opowiedział, jak wyglądała procedura i jak się teraz czuje.

Mateusz z Fit Lovers przeszczepił sobie włosy

Influencer od długiego czasu zmagał się z problemem łysienia. Rzadko wypowiadał się na ten temat, a wręcz usiłował ukrywać swój kompleks, by nie narażać się na nieprzyjemne komentarze.

- Stwierdziłem, że muszę coś z tym zrobić, bo nie chcę niczego ukrywać - powiedział nam Mateusz Janusz.

Trener zdradził, dlaczego wybrał akurat klinikę w Turcji.

- Robiłem długi research, a tam urzekła mnie cena. Znalazłem firmę, która zorganizowała mi transport, szpital i wszystko. Poza tym tam robią tego bardzo dużo - w Stambule jest ok. 400 klinik. W trakcie zabiegu było ze mną dużo specjalistów, każdy z nich odpowiadał za coś innego - usłyszeliśmy.

Jak wygląda przeszczep włosów?

A jak ten zabieg wygląda w Polsce?

- W naszej klinice operujemy ok. 5-6 pacjentów tygodniowo. W trakcie zabiegu dany lekarz koncentruje się tylko na jednym pacjencie. Do przeszczepu włosów potrzebny jest zespół, bo każdy specjalizuje się w czymś innym - powiedział chirurg transplantacji włosów, dr Piotr Turkowski

- Jedna osoba np. liczy włosy. Ktoś inny rozdziela je. Moglibyśmy robić to pod narkozą, ale narkoza trwałaby ok. 5-8 godzin, bo trzeba ok. 3600 włosów przeszczepić. Mamy tak dobrane leki, że wystarczają na 6-8 godzin - dodał.

Częstą obawą pacjentów jest, że przeszczep się nie przyjmie. Chirurg w naszym studiu uspokajał, zapewniając o dużej skuteczności zabiegu.

- Szansa, że włosy się przyjmą, to ok. 100 proc. Włosy z okolicy potylicznej to włosy permanentne, czyli nigdy nie wypadają - powiedział.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz też:

Autor: Oskar Netkowski

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości