Gwiazdy

Martyna Wojciechowska o życiowych sukcesach: "47 lat minęło i jest dobrze"

Gwiazdy

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Martyna Wojciechowska świętuje urodziny!

Ostatnie dni września przyniosły Martynie Wojciechowskiej dwa ważne powody do świętowania. Znana podróżniczka skończyła 47 lat, mogła też uczcić kolejny rok sukcesów fundacji "UNAWEZA", którą założyła z myślą o niesieniu pomocy potrzebującym z całego świata. W Dzień Dobry TVN autorka programu "Kobieta na krańcu świata" opowiedziała o tym, co daje jej poczucie szczęścia i spełnienia.

Martyna Wojciechowska skończyła 47 lat

Martyna Wojciechowska nie bez powodu uznawana jest za jedną z najbardziej inspirujących Polek. Lista jej osiągnięć jest niezwykle długa, wśród nich warto wymienić choćby pełne niesamowitych przygód podróże, zdobycie najwyższych gór na Ziemi czy założenie fundacji "UNAWEZA", zapewniającej pomoc potrzebującym w Polsce i poza jej granicami.

28 września 2021 roku dziennikarka obchodziła wyjątkowy, podwójny jubileusz. Świętowała 47. urodziny, ale także kolejny rok sukcesów, związanych z prężną działalnością charytatywną.

Myślę, że dostałam od losu znacznie więcej, niż mogłam się spodziewać, ale jak zwykle w życiu najważniejsi są ludzie. Najważniejsze jest to, kto nas otacza. Mam sprawdzone, wspaniałe grono przyjaciół, na których mogę liczyć. Właśnie zdałam sobie sprawę, że z większością z nich pracuję. Fundacja "UNAWEZA" i "Kobieta na krańcu świata", to wszystko się przenika i to jest mój wspaniały świat

- wyznała szczęśliwa jubilatka. Dodała też, że kolejny rok życia uświadomił jej, jak wiele udało jej się do tej pory osiągnąć. - 47 lat minęło i jest dobrze - zapewniła w Dzień Dobry TVN.

2. urodziny fundacji "UNAWEZA"

Martyna Wojciechowska nie pozostaje obojętna na cierpienie osób, które na co dzień zmagają się z trudnymi do pokonania przeszkodami. Dwa lata temu znana podróżniczka założyła fundację, dzięki której ma szansę nieść pomoc najbardziej potrzebującym ofiarom biedy i bezdomności. Na wsparcie organizacji "UNAWEZA" mogą liczyć także najmłodsi, zamieszkujący ubogie rejony w Afryce.

- Zebraliśmy do tej pory 2 250 000 zł, w pomocy rzeczowej ponad 100 tys. produktów, które przekazujemy domom samotnej matki i domom dziecka. Wspieramy osoby w kryzysie bezdomności. Mamy też inne, cudowne sukcesy. Funkcjonuje dom dla dzieci z albinizmem w Tanzanii, teraz zbieramy środki na dobudowę centrum kultury dla wszystkich jego mieszkańców, żeby mogli się integrować. Stworzyliśmy nowy projekt na Madagaskarze, dotyczący wspierania kobiet i dzieciaków. Prowadzimy też projekty w Polsce. Budujemy dom dla nastoletnich i usamodzielniających się mam oraz przygotowujemy projekt wspierający dzieci i młodzież

- wymieniła niektóre z osiągnięć fundacji Martyna Wojciechowska. Godna naśladowania postawa 47-latki przekłada się na realną, fizyczną pomoc, ale także na równie cenne relacje z drugim człowiekiem. - Ideą naszej fundacji jest być bardzo blisko ludzi. Tych, którzy pomagają i tych, którym my pomagamy - podsumowała gwiazda.

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości