podróżniczka

  podróżniczka

  Martyna Wojciechowska chętnie angażuje się w pracę nad projektami, które mogą przyczynić się do polepszenia jakości życia wielu ludzi. Dziennikarka prowadzi własną fundację, dzięki której może nieść pomoc potrzebującym z całego świata. Tym razem postanowiła jednak zwrócić uwagę na problem, który dotyczy niemal każdego z nas. Poruszyła temat uzależnienia od telefonów komórkowych i zaapelowała do internautów o to, by dostrzegli związane z nim zagrożenia.

  Podróże to stan ducha, a nie portfela, a tyle samo radości, co wyprawa na odległe kontynenty może też przynieść wyjazd w pobliskie, ale niezbyt znane miejsce. Udowadnia to Marzena Filipczak, autorka popularnych książek podróżniczych, która zwiedza świat w pojedynkę. Dokąd można wyjechać w czasie pandemii? O czym trzeba pamiętać? Czy po koronawirusie egzotyczne wojaże będą droższe? O tym opowiedziała w ramach naszego nowego cyklu "Książka na dzień dobry".

  Agnieszka Lal jest podróżniczką i blogerką. Jej profil na Instagramie śledzi aż 900 tys. osób. Do tej pory zwiedziła 73 kraje. Podróże i Instagram to jej sposób na życia. Na co dzień Agnieszka mieszka w Los Angeles. Jednak bywa tam niezwykle rzadko. Większość czasu spędza w podróży. Okazuje się, że prowadzenia Instagrama nie jest wcale prostą sprawą. Agnieszka nigdy nie umieściła na swoim profilu zdjęcia zrobionego telefonem. Jak zrobić zdjęcie, które zdobędzie kilkaset tysięcy lajków? I dokąd się teraz wybiera? Z Agnieszką rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Robert Stockinger.

  Nie milkną echa po tragedii do jakiej doszło na Nanga Parbat. Wiele osób krytykuje Tomasza Mackiewicza za to, że - mając rodzinę - nie zrezygnował ze wspinaczki. Jak na to patrzy Martyna Wojciechowska? Sama też była potępiana za to, że po urodzeniu córki nie odpuściła zdobycia Korony Ziemi. Czy teraz postąpiłaby tak samo? Z podróżniczką rozmawiała reporterka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Podróżniczka Paulina Kozub-Chwastek zawsze marzyła o tym, by jej przyszły mąż był himalaistą i - jak mówi - miał wielkie pasje. Wtedy poznała Wojtka, który kochał góry, był himalaistą, grał na gitarze i pianinie oraz śpiewał. Zakochał się. Gdy miała 19 lat wzięli ślub. Po roku urodziła się ich córka. Miesiąc po jej narodzinach Wojtek zginął w górach. Świat Pauliny nagle się zawalił... Jednak kilka miesięcy później odezwali się do niej wolontariusze Szlachetnej Paczki, który chcieli jej pomóc. Teraz ona sama pomaga innym. Poznajcie historię Pauliny Kozub-Chwastek.

  Rusza nowy sezon Kobiety na krańcu świata. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska postanowiła sprawdzić, co Martyna Wojciechowska robi w przerwie między zdjęciami do tego programu. Gdzie znajduje się miejsce, do którego podróżniczka lubi wracać? Jaką pasję dzieli z córką? W jaki sposób wychowuje Marysię?

  Polską wstrząsnęła ostatnio informacja o naszej rodaczce, która w tajemniczych okolicznościach straciła życie podczas samotnej podróży do Egiptu. Czy w dzisiejszych czasach samotne kobiecie podróże są ciągle niebezpieczne? W Dzień Dobry TVN dwie samotne podróżniczki, Katarzyna Maniszewska i Anna Jackowska, powiedziały na co powinnyśmy zwracać uwagę podróżując samotnie. Czy zdarzyło im się być ofiarą napaści podczas wyprawy do egzotycznych krajów? Czym kierują się wybierając cel podróży?

  Katarzyna Maniszewska woli podróżować w samotności. Dlaczego? Czy są kraje, do których nie pojechałaby bez towarzystwa? Czy smakowało jej serce kobry, które jadła podczas jednej z podróży? Jak udaje jej się łączyć pracę zawodową z wędrówkami po świecie? Podróżniczkę zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, by powiedziała o niezwykłych miejscach, które odwiedziła i zwyczajach tam panujących.

  Dziennikarka, podróżniczka i blogerka Małgorzata Zdziechowska kocha zwierzęta, rozumie ich język, posiada z nimi niezwykłą więź, która często zadziwia ich opiekunów. W Dzień Dobry TVN Gosia powiedziała o swoim wolontariacie i relacjach ze zwierzakami.

  Pani Anna Markiewicz kochała góry i wędrówki. Swoją pasją chciała zarazić córkę Alinę. Udało się. Alina została podróżniczką i to ona teraz zabiera swoją mamę na wyprawy po górach. Czasami jest ekstremalnie. Zobaczcie, jak mama i córka spędzają razem czas. Tylko pozazdrościć Pani Annie kondycji.

  W kolejnym odcinku programu „Kobieta na krańcu świata” Martyna Wojciechowska wyruszyła do… Paryża, w którym żyje bardzo wielu imigrantów. Próbują żyć po europejsku, jednak bardzo wielu nie chce rezygnować ze swoich tradycji. Ekipa Martyny nie zawsze była mile widziana. Są takie części miasta, gdzie nie lubią ekip filmowych. Z jakiego powodu? Więcej o pobycie Martyny w Paryżu dzisiaj o 11.00 na antenie TVN.

  Martyna Wojciechowska otrzymała Wiktora 2014 w kategorii "Osobowość roku". Na gali pojawiła się w eleganckiej sukni. Jakie buty założyła do kreacji? Gdzie się wybierała po zakończeniu gali? Z podróżniczką rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Od 26 lat podróżuje po świecie, nie ma stałego adresu zmieszkania i nie zatrzymuje się w hotelach. Mieszka u ludzi, których poznaje podczas swojej podróży po świecie. Pisarka Rita Golden Gelman, która mówi o sobie, że jest "współczesną koczowniczką", postanowiła porzucić dotychczasowe życie w wieku 48 lat. Dlaczego? Czy planuje, które miejsca chce odwiedzić? Gdzie trzyma swój dobytek? Jak finansuje swoją pasję? Rita Golden Gelman była gościem Dzień Dobry TVN.