podróżniczka

  Martyna Wojciechowska jest założycielką Fundacji Unaweza, która pomaga kobietom poprzez wyrównywanie szans ekonomicznych, społecznych i prawnych. W najnowszym wywiadzie opowiedziała o tym, kto tak naprawdę rozwiązuje problemy w Polsce i nierównych zarobkach. - Kraj można by równie dobrze nazwać Zrzutka.pl... - przyznała dziennikarka.

  Marzena Figiel-Strzała ostatnie trzy lata poświęciła na odkrywanie świata. W cyklu "Siła jest kobietą" opowiedziała o krzywdzących rytuałach i traktowaniu kobiet w etiopskich plemionach. - Poddawane są bolesnym praktykom, takim jak biczowanie, rozcinanie warg, obrzezanie i zaszywanie pochwy - mówi podróżniczka.

  "Dostałam taki prezent, by być uważnym na świat".

  "Jest miejscem totalnie nieprzewidywalnym".

  "Nie byłam pewna, czy ten kraj jest dla mnie".

  Martyna Wojciechowska chętnie angażuje się w pracę nad projektami, które mogą przyczynić się do polepszenia jakości życia wielu ludzi. Dziennikarka prowadzi własną fundację, dzięki której może nieść pomoc potrzebującym z całego świata. Tym razem postanowiła jednak zwrócić uwagę na problem, który dotyczy niemal każdego z nas. Poruszyła temat uzależnienia od telefonów komórkowych i zaapelowała do internautów o to, by dostrzegli związane z nim zagrożenia.

  "47 lat minęło i jest dobrze".

  "Życie przyniosło mi więcej dobrego, niż mogłam sobie wyobrazić "

  Beata Pawlikowska w podróży jest praktycznie cały czas, ale czy są miejsca, których jeszcze nie widziała? Gdzie planuje pojechać teraz i co myśli o wakacjach all inclusive? Na te pytania odpowiedziała w rozmowie z reporterką dziendobry.tvn.pl, Darią Pacańską.

  Martyna Wojciechowska w 2017 roku adoptowała Kabulę, nastolatkę z Tanzanii, która urodziła się z albinizmem. Podróżniczka wspiera swoją córkę i kibicuje jej, gdy spełnia marzenia i realizuje pasje. Tym razem pokazała fanom, jak Kabula pięknie śpiewa. Nagranie podbiło serca internautów.

  Znana podróżniczka Beata Pawlikowska obchodzi 56. urodziny. Choć wielokrotnie celebrowała swoje święto za granicą, w tym roku nie wyruszyła w dalekie wojaże. Spędziła ten czas w gronie najbliższych. Tylko nam zdradziła, jaka była najbardziej niezwykła sytuacja, która przydarzyła się jej w dniu urodzin.

  Martyna Wojciechowska od lat z powodzeniem łączy podróżowanie po całym świecie z wychowywaniem córki. Okazuje się jednak, że macierzyństwo było dla niej niespodzianką. W rozmowie z Tomaszem Sekielskim dziennikarka wyznała, że lekarze utrzymywali, iż nie będzie miała dzieci.

  Martyna Wojciechowska zaczyna nową przygodę w sieci. Najsłynniejsza polska podróżniczka zdradziła, że za namową córki postanowiła założyć kanał na YouTube. Nazwała go "Dalej". Jak przyznała, nie chciała być "lamusem" dla nastoletniej Marysi. Jakich gości możemy spodziewać się w nowym autorskim projekcie dziennikarki?

  Podróże to stan ducha, a nie portfela, a tyle samo radości, co wyprawa na odległe kontynenty może też przynieść wyjazd w pobliskie, ale niezbyt znane miejsce. Udowadnia to Marzena Filipczak, autorka popularnych książek podróżniczych, która zwiedza świat w pojedynkę. Dokąd można wyjechać w czasie pandemii? O czym trzeba pamiętać? Czy po koronawirusie egzotyczne wojaże będą droższe? O tym opowiedziała w ramach naszego nowego cyklu "Książka na dzień dobry".

  Beata Pawlikowska bez wątpienia jest jedną z najpopularniejszych podróżniczek. Choć nieustannie zachęca ludzi do odwiedzania nowych miejsc i poznawania innych kultur, sama nie zawsze przywozi pozytywne wspomnienia. W najnowszym wywiadzie wyznała, że była więziona w Indiach i nie wiedziała, czy uda jej się wrócić do domu.

  Anita Demianowicz to blogerka, która w wyniku kwarantanny utknęła w Salwadorze. To jeden z najniebezpieczniejszych krajów na świecie. Jakie obostrzenia panują nad Oceanem Spokojnym i jak radzi sobie z nimi Polka?

  Agnieszka Lal jest podróżniczką i blogerką. Jej profil na Instagramie śledzi aż 900 tys. osób. Do tej pory zwiedziła 73 kraje. Podróże i Instagram to jej sposób na życia. Na co dzień Agnieszka mieszka w Los Angeles. Jednak bywa tam niezwykle rzadko. Większość czasu spędza w podróży. Okazuje się, że prowadzenia Instagrama nie jest wcale prostą sprawą. Agnieszka nigdy nie umieściła na swoim profilu zdjęcia zrobionego telefonem. Jak zrobić zdjęcie, które zdobędzie kilkaset tysięcy lajków? I dokąd się teraz wybiera? Z Agnieszką rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Robert Stockinger.

  Nie milkną echa po tragedii do jakiej doszło na Nanga Parbat. Wiele osób krytykuje Tomasza Mackiewicza za to, że - mając rodzinę - nie zrezygnował ze wspinaczki. Jak na to patrzy Martyna Wojciechowska? Sama też była potępiana za to, że po urodzeniu córki nie odpuściła zdobycia Korony Ziemi. Czy teraz postąpiłaby tak samo? Z podróżniczką rozmawiała reporterka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Podróżniczka Paulina Kozub-Chwastek zawsze marzyła o tym, by jej przyszły mąż był himalaistą i - jak mówi - miał wielkie pasje. Wtedy poznała Wojtka, który kochał góry, był himalaistą, grał na gitarze i pianinie oraz śpiewał. Zakochał się. Gdy miała 19 lat wzięli ślub. Po roku urodziła się ich córka. Miesiąc po jej narodzinach Wojtek zginął w górach. Świat Pauliny nagle się zawalił... Jednak kilka miesięcy później odezwali się do niej wolontariusze Szlachetnej Paczki, który chcieli jej pomóc. Teraz ona sama pomaga innym. Poznajcie historię Pauliny Kozub-Chwastek.

  Rusza nowy sezon Kobiety na krańcu świata. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska postanowiła sprawdzić, co Martyna Wojciechowska robi w przerwie między zdjęciami do tego programu. Gdzie znajduje się miejsce, do którego podróżniczka lubi wracać? Jaką pasję dzieli z córką? W jaki sposób wychowuje Marysię?

  Polską wstrząsnęła ostatnio informacja o naszej rodaczce, która w tajemniczych okolicznościach straciła życie podczas samotnej podróży do Egiptu. Czy w dzisiejszych czasach samotne kobiecie podróże są ciągle niebezpieczne? W Dzień Dobry TVN dwie samotne podróżniczki, Katarzyna Maniszewska i Anna Jackowska, powiedziały na co powinnyśmy zwracać uwagę podróżując samotnie. Czy zdarzyło im się być ofiarą napaści podczas wyprawy do egzotycznych krajów? Czym kierują się wybierając cel podróży?

  Katarzyna Maniszewska woli podróżować w samotności. Dlaczego? Czy są kraje, do których nie pojechałaby bez towarzystwa? Czy smakowało jej serce kobry, które jadła podczas jednej z podróży? Jak udaje jej się łączyć pracę zawodową z wędrówkami po świecie? Podróżniczkę zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, by powiedziała o niezwykłych miejscach, które odwiedziła i zwyczajach tam panujących.

  Dziennikarka, podróżniczka i blogerka Małgorzata Zdziechowska kocha zwierzęta, rozumie ich język, posiada z nimi niezwykłą więź, która często zadziwia ich opiekunów. W Dzień Dobry TVN Gosia powiedziała o swoim wolontariacie i relacjach ze zwierzakami.

  Pani Anna Markiewicz kochała góry i wędrówki. Swoją pasją chciała zarazić córkę Alinę. Udało się. Alina została podróżniczką i to ona teraz zabiera swoją mamę na wyprawy po górach. Czasami jest ekstremalnie. Zobaczcie, jak mama i córka spędzają razem czas. Tylko pozazdrościć Pani Annie kondycji.

  W kolejnym odcinku programu „Kobieta na krańcu świata” Martyna Wojciechowska wyruszyła do… Paryża, w którym żyje bardzo wielu imigrantów. Próbują żyć po europejsku, jednak bardzo wielu nie chce rezygnować ze swoich tradycji. Ekipa Martyny nie zawsze była mile widziana. Są takie części miasta, gdzie nie lubią ekip filmowych. Z jakiego powodu? Więcej o pobycie Martyny w Paryżu dzisiaj o 11.00 na antenie TVN.

  Martyna Wojciechowska otrzymała Wiktora 2014 w kategorii "Osobowość roku". Na gali pojawiła się w eleganckiej sukni. Jakie buty założyła do kreacji? Gdzie się wybierała po zakończeniu gali? Z podróżniczką rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Od 26 lat podróżuje po świecie, nie ma stałego adresu zmieszkania i nie zatrzymuje się w hotelach. Mieszka u ludzi, których poznaje podczas swojej podróży po świecie. Pisarka Rita Golden Gelman, która mówi o sobie, że jest "współczesną koczowniczką", postanowiła porzucić dotychczasowe życie w wieku 48 lat. Dlaczego? Czy planuje, które miejsca chce odwiedzić? Gdzie trzyma swój dobytek? Jak finansuje swoją pasję? Rita Golden Gelman była gościem Dzień Dobry TVN.