Gwiazdy

Martyna Wojciechowska o negatywnych skutkach mediów społecznościowych. Fani: "Obyśmy się z tego idealnego życia obudzili jak najszybciej"

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
Martyna Wojciechowska

Martyna Wojciechowska opublikowała w sieci post, w którym odwołała się do szkodliwości mediów społecznościowych. Podróżnicza porównała dwie fotografie i zaznaczyła, że często to, co widzimy w sieci, nie ma odzwierciedlenia w realnym życiu. "To nie jest prawdziwy świat, te ciała tak nie wyglądają" – apelowała Martyna.

Media społecznościowe kontra rzeczywistość

Martyna Wojciechowska to podróżniczka, która dość aktywnie udziela się w sieci. Na jej instagramowym profilu zobaczyć możemy wiele zdjęć z różnych zakątków świata. To, co jednak przyciąga, to prawda i autentyczność. Martyna nie boi się tego, kim jest, przed kamerą wiele razy pokazała się bez makijażu. Niestety wiele młodych kobiet i nastolatek żyje w fikcyjnym świecie filtrów, przerobionych zdjęć i przerysowanego piękna. Dlaczego? Jak przyrzynała gwiazda, głównym powodem są kłamstwa przedstawiane w social mediach, do których na siłę próbujemy się dopasować. To sprawia, że tworzymy dwa odrębne światy. Fikcyjny i realny.

Internet i technologia

Czy technologia nas ogłupia?
Czy technologia nas ogłupia?Dzień Dobry TVN
wideo 2/7

Każdego dnia miliony Kobiet i Dziewczyn porównują się ze zdjęciami "idealnych" ciał na Instagramie, na okładkach magazynów. ALE TO NIE JEST PRAWDZIWY ŚWIAT. Te ciała tak nie wyglądają! W zasięgu ręki dostępne są aplikacje do przerabiana zdjęć, które z niskiej blondynki potrafią zrobić wysoką brunetkę o zupełnie innej twarzy niż oryginał. Można nawet domalować sobie mięśnie na ciele. Serio! Nic dziwnego, że oglądając te „idealne” zdjęcia i porównując się z nimi, nie czujemy się dobrze. No bo jak? Która z nas dorówna programom graficznym?

Następnie podróżniczka przytoczyła zatrważające wyniki badań przeprowadzonych wśród nastolatków. - Badania pokazują, że na świecie aż 80% nastolatków modyfikuje swój wygląd na zdjęciach! W POLSCE AŻ 91%❗️ Zapytani, jak chcieliby wyglądać, odpowiadają „tak jak ja po użyciu filtra i przerobieniu zdjęcia”. Pora to zatrzymać, bo to dewastuje psychikę młodych (i nie tylko) ludzi! – apelowała.

Fani popierają apel Martyny Wojciechowskiej

Pod postem Martyny pojawiło się wiele komentarzy. Fani przyznali rację i dodali, że obecnie potrzebna jest walka z "upiększaniem" zdjęć. Niestety takie działania nie tylko wpływają na psychikę młodych ludzi, ale również zmieniają pogląd panów, jak powinno wyglądać kobiece ciało. Żyjąc w wyidealizowanych kanonach piękna, ciężko jest zachować rozwagę.

"Niestety przez social media także bardzo duża część mężczyzn koduje sobie w głowie, że ich partnerka "powinna" wyglądać tak jak ze zdjęcia po lewej stronie", " To jest tak chore i tak smutne. Obyśmy się z tego "idealnego" życia obudzili jak najszybciej", "Bardzo potrzebny post" pisali fani.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Pozostałe wiadomości