Gwiazdy

Polska harfistka robi karierę za oceanem. "Zostałam na kilka dobrych lat"

Gwiazdy

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Reporter:
Katarzyna Jaroszyńska
Młoda harfistka robi karierę w USA
Młoda harfistka robi karierę w USADzień Dobry TVN
wideo 2/9

Urszula Rucka to utalentowana harfistka, która wyjechała do Stanów Zjednoczonych, by rozwijać swoje umiejętności i realizować się na płaszczyźnie zawodowej. Znajduje tam czas na naukę, ale także na koncerty u boku największych sław. W Dzień Dobry TVN artystka opowiedziała o swojej pasji i życiu za oceanem.

Urszula Rucka o karierze w USA

Niezwykłą przygodę z grą na harfie Urszula Rucka rozpoczęła w Polsce, jednak jej talent szybko został doceniony za oceanem. Decyzję o emigracji podjęła pod wpływem namowy bliskich, którzy mieszkają w Oklahomie.

- Na szczęście udało mi się dostać stypendium i zostałam kilka dobrych lat - przyznała artystka, która z powodzeniem łączy obowiązki zawodowe z nauką. - W Teksasie studiuję, teraz jestem na studiach doktoranckich. Zawodowo zajmuję się grą na harfie, gram w orkiestrach - wyjaśniła rozmówczyni Katarzyny Jaroszyńskiej.

Urszula Rucka o miłości do muzyki

Urszula Rucka jest jedną z instrumentalistek orkiestry Dallas Symphony Orchestra. Przyznała, że liczne sukcesy zawdzięcza ciężkiej pracy, jak również możliwości szlifowania umiejętności pod okiem doskonałych nauczycieli.

- To były fantastyczne doświadczenia - oceniła harfistka. Dodała też, że zdecydowała się wyjechać za granicę, ponieważ w Polsce nie brakuje utalentowanych osób, które zasilają szeregi orkiestr.

- W Stanach dzieci zaczynają grać w orkiestrach od podstawówki i to niekoniecznie w szkołach muzycznych. Nawet jeśli młodzież nie wyrasta na muzyków profesjonalnych, to mają to doświadczenie grania w orkiestrach, chodzenia na koncerty. Z tych młodych ludzi wyrastają melomanii, którzy chodzą na koncerty, wspierają orkiestry, mniejsze, większe. W ten sposób jest więcej możliwości dla profesjonalnych muzyków - podsumowała Urszula Rucka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Reporter: Katarzyna Jaroszyńska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości