Gwiazdy

Dawid Woliński uchyla kulisy pracy projektanta mody. "Przed prasowaniem finalnym sukienki zawsze coś się stanie z żelazkiem"

Gwiazdy

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Reporter:
Mateusz Hładki
Historia jak z Żurnala
Dzień Dobry TVNHistoria jak z Żurnala

Dawid Woliński od lat zasiada w jury programu "Top Model", niezmiennie spełnia się na płaszczyźnie zawodowej także jako projektant mody. Nietuzinkowe i niezwykle kobiece kreacje jego autorstwa zachwycają polskie, ale też zagraniczne gwiazdy. W Dzień Dobry TVN artysta opowiedział o tym, jak wygląda jego praca. Co liczy się w niej najbardziej?

Dawid Woliński - wybitny projektant mody

Ceremonie rozdania nagród, premiery filmowe, rozmaite eventy czy odbywające się cyklicznie festiwale to zaledwie część uroczystości, podczas których gwiazdy ze świata show-biznesu pragną przyciągać spojrzenia wyjątkowymi stylizacjami. Dawid Woliński, którego talent został uhonorowany wieloma prestiżowymi wyróżnieniami, doskonale wie, jak przygotować swoje klientki do wyjścia na czerwony dywan. W jego atelier regularnie pojawiają się uznane osobowości telewizyjne, marzące o oryginalnych kreacjach na specjalną okazję.

Projektant miał okazję ubierać między innymi Małgorzatę Sochę, Agnieszkę Dygant, Małgorzatę Kożuchowską, Joannę Krupę i Katarzynę Sokołowską.

Szafy gwiazd, czyli cykl "Moda na spacer"

Karolina Pisarek w cyklu "Moda na spacer"
Karolina Pisarek w cyklu "Moda na spacer"Dzień Dobry TVN
wideo 2/11

Dawid Woliński o współpracy z polskimi gwiazdami

W zawodzie projektanta liczy się kreatywność, umiejętność przewidywania trendów, biegła znajomość rzemiosła i doskonałe wyczucie estetyczne. Dawid Woliński nieraz udowodnił, że nie brakuje mu żadnego z tych atrybutów. Co więcej, błyskawicznie zaskarbił sobie sympatię gwiazd indywidualnym podejściem do ich potrzeb i oczekiwań. Zdarza się, że przymiarki w jego pracowni przedłużają się ze względu na wspaniałą atmosferę spotkań. Tak jest chociażby w przypadku wizyt Małgorzaty Sochy.

- Przymiarki z Gosią trwają bardzo długo, ale tylko dlatego, że sobie siedzimy, gadamy, opowiadamy wszystkie historie, cały czas się śmiejemy - przyznał projektant. Szczególnie zapadła mu w pamięć kreacja, którą zaproponował aktorce krótko po tym, jak przywitała na świecie dziecko. - Sukienka była maleńka i przyległa, w związku z czym dostaliśmy efekt takiej "seks bomby". Gosia była bardzo zadowolona - zapewnił artysta.

Dawid Woliński niejednokrotnie miał także przyjemność ubierać Małgorzatę Kożuchowską. Nienaganna sylwetka i piękny dekolt aktorki to w jego ocenie atuty, które bardzo ułatwiają pracę projektanta. Artysta zauważył, że kobiety odwiedzające jego atelier często pragną zaakcentować swoje walory. Tak było chociażby w przypadku Joanny Krupy, która na finale programu "Top Model" chciała zaprezentować się w bardzo dopasowanej kreacji. Agnieszka Dygant, która z reguły prosi Dawida Wolińskiego o oversize'owe garnitury, nieraz dała się na mówić na kobiecą sukienkę podkreślającą figurę. Nie inaczej było w przypadku Katarzyny Sokołowskiej, która mimo zamiłowania do skromnych stylizacji chętnie założyła różową suknię z trenem. Unikatowy materiał, z którego została uszyta kreacja, artysta przywiózł z Mediolanu.

- Pamiętam tę tkaninę. Musieliśmy bardzo na nią uważać (...). Nie było mowy o żadnej wtopie, o żadnej poprawce, o żadnej plamce od żelazka. Wiecie, jak to jest, przed prasowaniem finalnym sukienki zawsze coś się stanie z żelazkiem, ale efekt był cudowny i bardzo kocham tę suknię. Kasia wyglądała w niej spektakularnie - podsumował Dawid Woliński.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Reporter: Mateusz Hładki

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości