Gwiazdy

Janusz Gajos rezygnuje z pracy w teatrze. "Sprzedałem się innemu rodzajowi sztuki"

Gwiazdy

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Reporter:
Dorota Wellman, Mateusz Jarosławski
Janusz Gajos o pożegnaniu z aktorstwem w teatrze
Dzień Dobry TVNJanusz Gajos o pożegnaniu z aktorstwem w teatrze

Na przestrzeni ostatnich kilku dekad Janusz Gajos zachwycał publiczność licznymi rolami w filmach i serialach, ale także widowiskowymi występami na deskach teatralnych. Miłośnicy jego talentu ze smutkiem przyglądali się medialnym doniesieniom o rzekomym zakończeniu kariery wybitnego aktora. W szczerej rozmowie z Dorotą Wellman artysta przyznał, że rezygnuje z gry w spektaklach, jednak przed nim wiele innych zawodowych wyzwań.

Janusz Gajos rezygnuje z pracy w teatrze

Janusz Gajos uchodzi za jednego z najwybitniejszych polskich aktorów. Nie dziwi zatem fakt, że informacje dotyczące jego odejścia z branży teatralnej wyraźnie zaniepokoiły fanów. Artysta związany był ze sceną przez wiele lat, między innymi z Teatrem Narodowym w Warszawie.

- Przyznaję się do tego, że zrezygnowałem z pracy w teatrze. Policzyłem sobie, że to 62 lata uprawiania tego zawodu. Ja mówię o uprawianiu w teatrze. Poczułem się troszeczkę zmęczony. Przyłapałem się na tym, że nie jestem panem sytuacji na scenie - przyznał aktor, jednocześnie podkreślając, że w pewnym momencie zaczął się mierzyć z narastającym niepokojem dotyczącym występów na scenie. - Są pewne obawy, że nie dam rady w trakcie przedstawienia - wyjaśnił Janusz Gajos.

Święto miłośników kina

Znamy laureatów Festiwalu Filmowego w Gdyni
Znamy laureatów Festiwalu Filmowego w GdyniDzień Dobry TVN
wideo 2/3

Janusz Gajos o miłości do teatru

W bogatym portfolio Janusza Gajosa nie brakuje porywających ról, które na stałe zapisały się w pamięci widzów i pasjonatów sztuki teatralnej. Publiczność zasiadająca na widowni Teatru Narodowego w Warszawie z nieskrywaną przyjemnością przyglądała się jego zdolnościom. Artysta, który niejednokrotnie grał również w spektaklach w innych miastach, z sentymentem wspomina uroki pracy w tym charakterze.

- Pierwszy raz wszedłem do teatru i zorientowałem się, że coś tu się dzieje i nie umiem tego określić. To właśnie taki kurz, który się unosił w powietrzu nad sceną. Ciemność, bo zanim się zapalą światła, trzeba przejść odpowiedni kawałek do przodu. Zdecydowałem się jeszcze nieświadomie na pójście w daleką drogę, która się powoli zamyka właśnie teraz - stwierdził rozmówca Doroty Wellman. Zapewnił przy tym, że zamknięcie tego rozdziału nie oznacza całkowitej rezygnacji z aktywności zawodowej.

- Na razie sprzedałem się innemu rodzajowi sztuki. Spróbuję wyreżyserować przedstawienie - zdradził Janusz Gajos. Podkreślił też, że jego dorobek artystyczny wciąż może powiększyć się o kolejne role filmowe.

- Jeżeli będzie coś ciekawego, a dam radę, to myślę, że będę się starał - podsumował artysta.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Reporter: Dorota Wellman, Mateusz Jarosławski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości