MocArty RMF Classic 2018 rozdane!

MocArty to nagrody RMF Classic, które przyznawane są artystom realizującym swoje pasje. O MocArtach mówi się, że to Oscary polskiej branży muzycznej. Na 9. galę rozdania statuetek wybrała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska.
Była to bardzo mocna merytorycznie gala. Naprawdę jedna z mocniejszych przez te 9 lat. Fantastyczny Janusz Gajos.

- zdradziła Ewa Miszczak, wiceprezes zarządu RMF FM

>>> Zobacz też: "Zimna wojna" bez Oscara. Triumfuje "Roma"!

Słuchacze stacji wybrali swoich faworytów w czterech kategoriach: Człowiek Roku, Wydarzenie Roku, Muzyka Filmowa Roku i Rzecz z Klasą. Przewodniczącą kapituły jury była Kayah, która w rozmowie z Katarzyną Olubińską przyznała, że:

Będąc przewodniczącą czuję ogromne brzemię tej ostatecznej nagrody.

Laureatami MocArtów 2018 zostali:

  • Człowiek Roku 2018: Janusz Gajos, którego słuchacze docenili za dwie znakomite role - „Króla Kaszubów” w „Kamerdynerze” oraz arcybiskupa Mordowicza w „Klerze”.
  • Wydarzenie Roku 2018: Film Wojciecha Smarzowskiego "Kler".
  • Muzyka Filmowa Roku 2018: Marcin Masecki, który dla "Zimnej wojny" Pawła Pawlikowskiego stworzył znakomite aranżacje jazzowe, m.in. piosenki „Dwa Serduszka”.
  • Rzecz z Klasą Roku 2018: Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi. To niezwykły kompleks edukacyjny, gdzie zwiedzający wchodzą w świat nauki poprzez zabawę, doświadczenia i eksperymenty.
  • Po raz ósmy została wręczona nagroda specjalna "Bo wARTo". O nagrodę ubiegali się kandydaci, którzy wykazali się wybitnymi osiągnięciami w swojej dziedzinie i nie ukończyli 39 lat. Zwycięzcę spośród 5 wytypowanych przez Redakcję RMF Classic wyłoniła kapituła jury (Kayah (Przewodnicząca), Kinga Preis, Agnieszka Smoczyńska, Jacek Cygan, Janusz Gajos, Antoni Komasa-Łazarkiewicz, Robert Piaskowski). Zwyciężczyni – Joanna Kulig - otrzymała statuetkę, równowartość 10 tysięcy euro oraz roczną opiekę medialną RMF Classic.
  • W tym roku Nagrodę Specjalną RMF Classic otrzymała Katarzyna Wodecka-Stubbs za Wodecki Twist Festiwal.
Jak tylko nazwisko pada nazwisko taty automatycznie wszyscy się uśmiechają. Festiwal służy temu, by stworzyć piękne święto muzyki, by zachować pamięć o ojcu, a także żeby inspirować. Ta postać była nie tylko artystą i muzykiem, ale też wspaniałym człowiekiem.

-przyznała Pani Katarzyna.

Zobacz także:

O tym marzą ludzie sukcesu.

Borys Szyc o "Zimnej wojnie"

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości