Marta i Dawid Kubaccy są zgranym małżeństwem. Poznaj historię tego związku

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
Gazeta Krakowska
Miłość, która nie zna granic

Żona Dawida Kubackiego - jednego z najlepszych polskich skoczków narciarskich - od kilku dni przebywa w szpitalu. Z informacji przekazanych przez sportowca wiadomo, że Marta Kubacka ma bardzo poważne problemy kardiologiczne. Z tego powodu zdecydował o wycofaniu się z dalszych zawodów Pucharu Świata. Cała Polska trzyma kciuki, aby żona skoczka jak najszybciej wróciła do zdrowia. Jak jest historia ich związku?

Żona Dawida Kubackiego trafiła do szpitala

Dawid Kubacki w niedzielę, 19 marca, niespodziewanie wycofał się zawodów, które odbywały się w norweskim Vikersund. Dzień później skoczek za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował, że jego nagły powrót do domu był spowodowany chorobą żony.

- Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie. Jest w dobrych rękach, to silna dziewczyna, wiem że będzie walczyła. Oczywiście to dla mnie koniec sezonu ale nie to jest teraz najważniejsze - czytamy w poście zamieszczonym na Instagramie.

Gwiazdy o związkach

Adrianna Eisenbach opowiedziała o związku z młodszym mężczyzną
Adrianna Eisenbach opowiedziała o związku z młodszym mężczyzną
wideo 2/6

- Dawid ma od nas gwarancję, że jeżeli będzie potrzebował z naszej strony jakiejkolwiek pomocy, to natychmiast ją otrzyma - zapewnił Adam Małysz, prezes PZN, w rozmowie z Interią.

Wsparcie zawodnikowi okazał także trener polskiej kadry Thomas Thurnbichler. - Sport schodzi teraz na drugi plan. Moje myśli i myśli całego zespołu są z Dawidem, jego żoną i całą rodziną. Modlimy się za nich i przesyłamy siłę, jakiej teraz potrzebują, aby wszystko skończyło się dobrze.

Marta Kubacka. Kim jest żona skoczka?

Marta Kubacka z domu Majcher pochodzi ze Śląska. Ukończyła V Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Broniewskiego. Zdobyła tytuł technika masażu. Studiowała na Akademii Wychowania Fizycznego.

Mało kto wie, że żona polskiego skoczka przez 16 lat trenowała szermierkę, reprezentując barwy Pałacu Katowice. Niestety z powodu kontuzji zmuszona była porzucić marzenia o sportowej karierze.

- Przygodę z szermierką zaczęłam w wieku 10 lat. (...) Jako starsza zawodniczka startowałam w mistrzostwach Śląska, potem w mistrzostwach Polski, później trafiłam do kadry makroregionu, do kadry Śląska i w końcu do kadry Polski. Jako reprezentantka naszego kraju jeździłam na różne Puchary Świata, także na mistrzostwa Europy – nie powiem, żebym odnosiła tam jakieś większe sukcesy, jednak traktowałam ten sport poważnie - wspominała w rozmowie z radiem Zet.

Warto dodać, że Marta Kubacka pomagała żonie innego polskiego skoczka - Kamila Stocha - w prowadzeniu Kamilandu. To wyjątkowe miejsce, którym zgromadzono wszystkie trofea zdobyte przez zawodnika.

W październiku zeszłego roku Marta Kubacka poinformowała w mediach społecznościowych, że podjęła nową pracę - została przedstawicielem handlowym jednej z firm produkujących urządzenia do gotowania.

Marta i Dawid Kubaccy - historia związku

Dawid Kubacki oświadczył się swojej przyszłej żonie po pięciu latach znajomości, podczas podróży do Egiptu. Na ślubnym kobiercu stanęli 1 maja 2019 roku. W 2021 roku para powitała na świeci swoje pierwsze dziecko - córkę Zuzię. W rozmowie z radiem Zet Marta Kubacka opowiadała, że Zuzia urodziła się w środku sezonu Dawida, więc została z dzieckiem praktycznie sama.

- Jako młoda mama miałam też wiele wątpliwości i obaw, czy aby na pewno sobie z tym wszystkim poradzę, więc gdy Dawida nie było w domu, zawsze chciałam, by był ze mną ktoś inny - mówiła.

Na początku tego roku rodzina Kubackich znowu się powiększyła. Na świat przyszła ich druga córka - Maja.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: Gazeta Krakowska

Pozostałe wiadomości