Gwiazdy

Mariah Carey pozwana za "All I Want for Christmas Is You". "To historia, która naprawdę może wstrząsnąć"

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Reporter:
Mateusz Hładki
Co nowego w show-biznesie?
Co nowego w show-biznesie? Dzień Dobry TVN
wideo 2/11

Mariah Carey została oskarżona o naruszenie praw autorskich przez wokalistę Andy'ego Stone'a. Chodzi o utwór "All I Want for Christmas Is You". Muzyk domaga się 20 milionów dolarów. O szczegółach powiedział reporter Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

Mariah Carey oskarżona o kradzież tytułu

Mariah Carey to jedna z najpopularniejszych wokalistek. Jej utwór "All I Want For Christmas Is You" stał się prawdziwym hitem. W okresie świąt Bożego Narodzenia słyszmy go w każdej galerii handlowej, na lodowisku czy podczas spotkań towarzyskich. Po kilkunastu latach od premiery piosenki, artystka została oskarżona o plagiat.

- To historia, która naprawdę może wami wstrząsnąć i całym show-biznesem. (...) Mariah Carey wszyscy znają od 1994 roku (...) i nagle zjawa się niejaki Andy Stone, który mówi: "Hola, hola, w 1989 roku to ja napisałem piosenkę "All I Want for Christmas Is You" - powiedział Mateusz Hładki.

Mariah Carey oskarżona o kradzież tytułu

Andy Stone - znany jako Vince Vance - wniósł pozew, w którym domaga się 20 milionów dolarów. - Twierdzi, że to nie chodzi o plagiat muzyki, tylko tytułu. Dowodami ma być to, że w 1992, 1993 ten jego kawałek pojawiał się już na listach przebojów. Nagle bach! Jest 1994 i Mariah Carey robi show i zarabia miliony - podkreślił dziennikarz Dzień Dobry TVN.

Utwór "All I Want For Christmas Is You" Mariah Carey znajdował się na szczycie list przebojów w wielu krajach. Jak podaje BBC, do 2017 roku wokalistka zarobiła na nim przeszło 60 milionów dolarów. Jak zauważyła adwokat z Los Angeles Pamela Koslyn, istnieje 177 utworów, w tym wiele kompozycji muzycznych, których tytuł brzmi "All I Want For Christmas Is You".

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Reporter: Mateusz Hładki

Źródło zdjęcia głównego: Bravo/Getty Images

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości