Gwiazdy

Ostra wymiana zdań Edyty Górniak i Rafalali na dworcu kolejowym. Mamy komentarz piosenkarki

Gwiazdy

Autor:
Oskar
Netkowski

Edyta Górniak i Rafalala wpadły na siebie na warszawskim Dworcu Centralnym. Spotkanie obu pań zakończyło się medialnym konfliktem. Piosenkarka miała obrazić transpłciową celebrytkę. W komentarzu dla serwisu dziendobry.tvn.pl wokalistka przedstawiła swój punkt widzenia.

Edyta Góniak i kłótnia z Rafalalą

Rafalala często relacjonuje w sieci otaczającą ją rzeczywistość. W jej mediach społecznościowych nie brakuje nagrań przypadkowych przechodniów, z którymi nierzadko wdaje się w dyskusje. Ostatnio na dworcu PKP w Warszawie celebrytka natknęła się na Edytę Górniak. Piosenkarka musiała wyczuć, że jest obserwowana, a jak się później okazało - nagrywana.

- Jesteś bardzo niegrzeczny - powiedziała Górniak.

- Mówisz do kobiety transseksualnej w formie męskiej - odpowiedziała jej stanowczo Rafalala.

"#BezCukru z Oskarem Netkowskim"

#BezCukru Irańska aktywistka cz. 2
#BezCukru Irańska aktywistka cz. 2Dzień Dobry TVN Online
wideo 2/14

Panie jednak nie poprzestały na tym. Transpłciowa celebrytka usiłowała wytłumaczyć, że zachowanie Edyty nie było właściwe. - Wszystko mi jedno. Ja nie widzę płci. Widzę człowieka - wyjaśniła. - Kto kogo bardziej obraził? Pokłóćmy się: kto kogo bardziej obraził? - zapytała Edyta Górniak.

Edyta Górniak komentuje kłótnię z Rafalalą

Rafalala ucięła rozmowę z piosenkarką takimi słowami: "Ludzie są bardzo nietolerancyjni i bardzo chamscy, tak jak ty". Później, już bez udziału Edyty Górniak tłumaczyła, że relacjonowała swoją podróż i niefortunnie natknęła się na piosenkarkę. W sieci natychmiast zawrzało i o konflikcie między paniami mówią teraz wszyscy. Wysłaliśmy redakcyjne zapytanie do piosenkarki o całe zajście.

- Od ponad 25 lat współpracuję z osobami z tzw. środowiska LGBT. Są to ludzie nadzwyczaj utalentowani i kreatywni. Z oczywistych względów, uwielbiam Artystów. Piszę - tak zwanego - bo podziały są dla mnie czymś nienaturalnym. Podziały widzi ten - kto ma je w sobie. Wszelkie upodobania od religijnych, przez polityczne do seksualnych, są wyznaniem lub przekonaniem osobistym. Każdy, w równym stopniu - ma prawo do samego siebie - tłumaczyła w oświadczeniu dla serwisu dziendobry.tvn.pl gwiazda.

- Jestem osobą, która zawsze będzie wnosić białą flagę, kiedy jest to możliwe. Jednak nie wyrażam zgody na żaden stopień agresji i tylko w tym zakresie tolerancji nie wykażę. Niezależnie od upodobań i różnic, wszystkich Nas obowiązuje człowieczeństwo. To, że ktoś zmienił płeć, nie oznacza, że jest zwolniony z podstaw kultury osobistej. Takie zachowanie uderza w środowisko LGBT i wprowadza ludzi w błąd, pozostawiając mylne wyobrażenia i pole do niesprawiedliwej oceny wszystkich - podsumowała swoje stanowisko w sprawie.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Kamil Piklikiewicz/East News

Pozostałe wiadomości