Gwiazdy

Marek Kondrat z czułością o żonie. "Nie pozwala mi się garbić, mobilizuje mnie do życia"

Gwiazdy

Autor:
Adam
Barabasz
Źródło:
Newsweek, TVN24
Marek Kondrat

Marek Kondrat uchylił rąbka tajemnicy na temat swojego życia prywatnego. To ewenement, ponieważ aktor słynie z dbałości o życie prywatne. W najnowszym wywiadzie, którego udzielił, nie zabrakło również refleksji o aktorstwie i współczesnej Polsce.

Marek Kondrat o aktorstwie

Obdarzony niskim i głębokim głosem aktor w 2007 roku ogłosił, że kończy karierę. Debiutował jako 11-latek w ekranizacji powieści "Historia żółtej ciżemki". Zagrał w ponad 100 filmach. Wielką popularność przyniosła mu role w "Ekstradycji", "Dniu świra" i występy w Kabarecie Olgi Lipińskiej. W rozmowie z Aleksandrą Pawlicką, która ukazała się na łamach najnowszego "Newsweeka" zdradził, jak po 15 latach zapatruje się na swoją decyzję.

- Odrzuciłem ten świat świadomie - odpowiedział na pytanie dotyczące porzucenie aktorstwa. - I moje życie potwierdza, że była to dobra decyzja. Nie mam żadnych emocji z tym związanych. Natomiast pieszczę codzienność, która daje mi dobrą relację z życiem. Nieśpieszną. Ile jest rzeczy fajnych w podejmowaniu decyzji, których sąsiad by nie zaakceptował - dodał.

20 lat temu Marek Kondrat brawurowo wykreował postać Adasia Miauczyńskiego, sfrustrowanego nauczyciela, który boleśnie zderza się z codziennością. Aktor zdradził, jak dziś widzi tę kultową postać.

- W dniu premiery "Świr" był komedią. Po 20 latach tym samym widzom uśmiech gaśnie, a pojawia się gorycz - zauważył. - Wszystko wskazuje na to, że nowi widzowie przeżyją ten sam proces po kolejnych 20 latach. Nauczyciel jest pariasem, bez żadnego wpływu na rzeczywistość. To kolejny grzech tej władzy wobec naród - ocenił.

Marek Kondrat o córce

Marek Kondrat, choć unika tematów związanych z życiem rodzinnym, zrobił wyjątek. O późnym tacierzyńswie opowiedział również w rozmowie z Piotrem Jaconiem. Cały wywiad można zobaczyć na TVN24.

- Dzisiaj córeczka ustawia mi życie, bo ma 3,5 roku, poszła do przedszkola i wszystko jest w związku z nią ustalone - powiedział na antenie TVN24. - Zawsze jest coś za coś w życiu. Mimo, że mam tyle lat, ile mam i ona ma tyle lat, ile ma, to nagle mam dla niej czas. To się nie działo, kiedy urodzili się moi dorośli synowie. Wtedy musiałem na nich pracować i bardzo często nie było mnie w domu. Nie widziałem, jak dorastają. To się pewnie w jakiś sposób odbijało na ich życiu. Dzisiaj mamy świetne relacje, ale z nią [córką - red.] mam obserwacje, które nie były moim udziałem wcześniej - dodał.

W rozmowie z "Newsweekiem" zdradził, że córka uczęszcza do krakowskiej placówki.

- Na razie chodzi do przedszkola w Krakowie - odpowiedział zapytany o to, czy chciałby, aby dziewczynka w przyszłości mieszkała zagranicą. - Bardzo nam zależy mojej młodej żonie i mnie, aby edukacja naszej córki stanowiła dla niej szansę, a nie groziła sformatowaniem według sztancy - podkreślił.

Marek Kondrat o żonie

Artysta w wywiadzie dla tygodnika wypowiedział się również na temat żony, nawiązując różnicy wieku, która stoi pomiędzy nim a Antonią Turnau. Para pobrała się w 2015 roku.

- Nie pozwala mi się garbić, mobilizuje mnie do życia. - wyznał. - Dzięki temu patrzę na świat z nadzieją. Dziaderstwo nie zmusi młodych ludzi do niczego, oni dokonują wyborów bez żadnego trybu - podsumował.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Adam Barabasz

Źródło: Newsweek, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Michał Wargin / East News

Pozostałe wiadomości