aktorstwo

  aktorstwo

  - Sztuka to jest krew, pot i łzy. Ja sobie nie wyobrażam, żeby tak miało przestać być, bo do największych swoich ról dochodziłam właśnie taką drogą - mówi Dorota Segda, aktorka. Między sztuką a osobistym poświęceniem jest jednak cienka granica. O wykształceniu i nauce sztuki młodego pokolenia aktorów z rektorem Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie rozmawiał Marek Osiecimski, reporter "Czarno na białym".

  Widzowie TVN-u pokochali Klaudię El Dursi w roli prowadzącej "Hotel Pardise". Doskonale znają ją także jako modelkę. A czy wiedzieliście, że miała epizod w "BrzydUli"? Dlaczego nie została aktorką? Czy utrzymuje kontakt z uczestnikami rajskiego programu? Z tymi pytaniami zmierzyła się podczas wirtualnej "Domówki u Dowborów", na którą dołączyła prosto z kempingu w Chałupach.

  14 grudnia 2020 roku media obiegła smutna wiadomość. W wieku 65 lat w szpitalu MSWiA w Warszawie zmarł Piotr Machalica. Jednego z najsłynniejszych polskich aktorów teatralnych i filmowych opłakiwała rodzina, znajomi, przyjaciele i widzowie. Jak Piotr zapisał się w pamięci najbliższych? O wspomnieniach i życiowych anegdotach rozmawialiśmy z jego starszym bratem Aleksandrem Machalicą oraz bratankiem Adamem Machalicą.

  Anna Dzieduszycka to kobieta wyjątkowa. W życiu najbardziej ceni sobie spontaniczność, a od kilku lat prężnie rozwija swoje aktorskie umiejętności, grając w etiudach i filmach. Choć nie jest profesjonalną aktorką, jej talent docenili już specjaliści z branży. Anna na swoim koncie ma m.in. nagrodę dla najlepszej aktorki, którą otrzymała na międzynarodowym festiwalu filmów krótkometrażowych Rhode Island w USA za rolę w filmie "Sukienka".

  Studenci w szkołach teatralnych przechodzą falę porównywalną z najgorszymi wzorami z wojska. Czym jest "fuksówka"? To znęcanie się przez starszych kolegów, manipulacje i upokorzenia. Warszawska i krakowska PWST powiedziały stanowcze "stop" tego typu zachowaniom. O walce z tym złoworogim procederem porozmawialiśmy z psycholog, Katarzyną Kucewicz i aktorem, Michałem Czarneckim.

  Agnieszka Dygant należy do tych bardziej skrytych gwiazd. Aktorka niechętnie mówi o swoim życiu prywatnym. Ostatnio jednak Agnieszka udzieliła bardzo szczerego wywiadu, w którym zdradziła tajemnice ze swojego prywatnego życia oraz opowiedziała o presji, jaka ciąży na aktorach w Polsce. Czego najbardziej obawia się Agnieszka Dygant? Z aktorką rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Zbigniewa Zamachowskiego, który jest jednym z najbardziej cenionych polskich aktorów. Pan Zbigniew swoim doświadczeniem zawodowym dzieli się ze studentami Akademii Teatralnej w Warszawie. Jakiego uczy przedmiotu? Jak mobilizuje swoich studentów do nauki i pracy? Jak ważna w jego życiu jest muzyka? Jego córka Bronisława została nominowana do Orłów 2018 za film "Powidoki" w aż dwóch kategoriach: najlepsza drugoplanowa rola kobieca oraz Odkrycie roku. Czy jest dumny z córki? Czy raczej odczuwa strach? I jaki tytuł nosi jego praca doktorska?

  Córka Tomasza Oświecińskiego w serialu "Na Wspólnej" gra córkę Kuby Wesołowskiego. Co o karierze Mai mówi sam aktor? Czy jest zadowolony, że dziewczynka weszła do show-biznesu? Czy córka Tomka wiąże swoją przyszłość z aktorstwem? I czy Oświeciński chciałby zagrać w filmie razem z Mają? z aktorem rozmawiała reporterka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.