Gwiazdy

Młody polski gitarzysta zagrał w słynnej Royal Albert Hall. "To był kosmos"

Gwiazdy

Autor:
Daria
Pacańska
Marcin Patrzałek - gitarzysta, który zachwycił cały świat
Marcin Patrzałek - gitarzysta, który zachwycił cały świat Dzień Dobry TVN
wideo 2/9
Dzień Dobry TVNMarcin Patrzałek - gitarzysta, który zachwycił cały świat

Marcin Patrzałek ma 21 lat i podbija świat grą na gitarze. Muzyk obdarzony jest dynamiczną i olśniewającą wirtuozerią, a także unikalnym perkusyjnym stylem. Występował wspólnie z the Royal Philharmonic Orchestra w słynnej Royal Albert Hall podczas Classical Spectactular.

Marcin Patrzałek - niezwykły gitarzysta

Marcin Patrzałek jest niezwykłym aranżerem, producentem i tworzy w wielu stylach muzycznych. Jego talent doceniany jest na całym świecie. Wystąpił w słynnej Royal Albert Hall podczas Classical Spectactular.

- To był kosmos powiem szczerze. Sam fakt, że dostałem takie zaproszenie, do takiego miejsca i z takiej okazji, ciężko było mi uwierzyć, jak zobaczyłem maila z zaproszeniem. Jest to jedno z najbardziej ikonicznych miejsc do grania muzyki na świecie. Ja jak dostałem to zaproszenie, byłem w Stanach, bo w Stanach jestem studentem - powiedział Marcin Patrzałek.

Repertuar na tym koncercie był klasyczny oraz połączony ze współczesną muzyką.

Marcin Patrzałek - kariera

Marcin Patrzałek studiuje w Stanach Zjednoczonych w Berklee College of Music w Bostonie. W Dzień Dobry TVN zdradził, że pozostanie wierny gitarze.

- Na 100 poc., nie podlega to wątpliwością. Studia w Stanach były dla mnie celem już od bardzo dawna. Myślę, że od 6 lat patrzyłem na to jako na mój ogromny cel i oczywiście jestem bardzo dumny, że udało mi się tam dostać i wziąć stypendium - powiedział gitarzysta.

Marcin Patrzałek zawiesił swoje studia i właśnie pracuje nad debiutanckim albumem. - Planuję też tworzyć swoje trasy koncertowe. I w Polsce, i za granicą. Tak wyszło, że jest mi łatwiej zorganizować koncert w Korei niż w Polsce - przyznał.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości