Gwiazdy

Måneskin o popularności: "Zupełnie nie mamy problemu, żeby powiedzieć "nie"

Gwiazdy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Reporter:
Gabi Drzewiecka, Natalia Górska
Maneskin na scenie w Gdyni!
Maneskin na scenie w Gdyni!Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Jedną z największych gwiazd tegorocznego festiwalu Open'er był włoski zespół Måneskin, który szturmem podbił muzyczny świat. Z muzykami tuż przed ich występem w Gdyni rozmawiała nasza reporterka Gabi Drzewiecka.

Måneskin o niezwykłych muzycznych projektach i relacjach z fanami

Måneskin to zespół, który szturmem zdobywa listy przebojów i bije kolejne rekordy. Ostatnie miesiące były dla grupy bardzo intensywne. Kapela wystąpiła na festiwalu Coachella, pojawili się w programie Jimmy'ego Fallona, a także zagrali przed samym Mickiem Jaggerem. - To był niezwykły rok. Zrobiliśmy wiele wspaniałych rzeczy z Iggy Popem, Mickiem Jaggerem. Mieliśmy szansę poznania wielu wspaniałych osób, które dały nam niezwykłą energię - mówił Thomas Raggi, gitarzysta zespołu Måneskin.

Mimo że muzycy spełniają swoje marzenia, to sława i popularność mają też ciemne strony. Są daleko od swoich bliskich, ale jak przyznała Victoria De Angelis basistka zespołu, najtrudniejsze jest to, że nieustannie są w pracy. - Nawet jeśli jesteśmy w Rzymie i mamy trochę czasu, nie możemy iść na plażę, bo ciągle koncentrujemy się na pracy - mówiła. Do tego dochodzi jeszcze utrata prywatności. Muzycy musieli też nauczyć się stawiać granice. - Jesteśmy bardzo otwarci na ludzi, zwłaszcza naszych fanów i nieustannie staramy się być z nimi w kontakcie, [...], ale czasami niektórzy przekraczają granicę, szczególnie kiedy zapraszamy ich na scenę. Musisz nauczyć się jak być niegrzecznym, ale w bardzo elegancji sposób - mówił Damiano David, wokalista zespołu.

Jak sobie radzą z presją branży muzycznej?

Muzycy musieli nauczyć się stawiać granice nie tylko w kontaktach z fanami, ale i z ludźmi z branży muzycznej. - Myślę, że jesteśmy bardzo świadomi, gdzie są nasze limity i zupełnie nie mamy problemu, żeby powiedzieć "nie" - dodał wokalista grupy. - Zawsze, gdy rozmawiamy o sprawach, które dotyczą naszej czwórki, o tym, co dla nas dobre nie mamy poczucia, że jesteśmy coś winni osobom z produkcji, że nikt nie powinien nam mówić, co mamy robić. Chcemy robić to, co czujemy, że do nas pasuje i nie czujemy się temu winni, tak powinno być w przypadku każdego artysty. Wiem, że często jest nakładana na nich presja. Managerowie mówią im, co mają robić. Myślę, że to najgorsza rzecz, jaka może się przytrafić artyście - dodała basistka grupy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry Wakacje na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Reporter: Gabi Drzewiecka, Natalia Górska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości