Gwiazdy

Małgorzata Rozenek-Majdan zachęca do wegetarianizmu. Fanka zarzucająca jej błąd, doczekała się riposty

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Małgorzata Rozenek-Majdan, prowadząca "Projekt Lady"

Małgorzata Rozenek-Majdan zamieściła w mediach społecznościowych post promujący niejedzenie mięsa. W komentarzach wybuchła burza. Gwiazda wdała się w dyskusję.

Z badań wynika, że coraz więcej osób decyduje się przejść na dietę wegetariańską lub wegańską. Do tego grona zalicza się również Małgorzata Rozenek-Majdan, która od lat nie je mięsa. Z jej najnowszego postu, dowiadujemy się dlaczego.

Zobacz wideo: Zdrowa dieta

Zdrowa dieta

Jedzenie w biegu nam szkodzi
Jedzenie w biegu nam szkodziDzień Dobry TVN
wideo 2/3

Małgorzata Rozenek-Majdan zachęca do rezygnacji z mięsa

- Jeżeli miałabyś wybrać jedną rzecz, którą powinnaś dla siebie zrobić - to niech to będzie: odstawienie mięsa - rozpoczęła swój wpis "Perfekcyjna Pani Domu". W dalszej części wymienia plusy takiego rozwiązania.  

Niejedzenie mięsa ma same zalety. Twój organizm Ci podziękuje. Twój umysł odpocznie, a Twoje serce odetchnie z ulgą. Tak niewiele a zmieni tak dużo. Od kilku lat całą rodziną nie jemy mięsa. Badamy się regularnie, nasze wyniki są najlepszym dowodem na to, że była to dobra decyzja. Od dawna nie mamy problemu "co na obiad", nawet mam wrażenie, że odstawienie mięsa nie tylko nic nam nie zabrało, ale mocno poszerzyło nasze menu 

I dodała, że przestała jeść mięso m.in. z troski o zwierzęta. - Uwielbiam to wspaniałe poczucie niekrzywdzenia zwierząt, które daje niesamowitą siłę. Uwielbiam to niezwykłe poczucie lekkości, które daje ten rodzaj żywienia - podkreśliła.

Na koniec zwróciła się do swoich fanek, by spróbowały przejść na wegetarianizm. - Jestem przekonana, że Tobie też się uda. Musisz spróbować. Będę trzymać kciuki - zachęciła.

Zobacz wideo: Małgosia Rozenek-Majdan o szkole baletowej

Małgosia Rozenek-Majdan o szkole baletowej
Małgosia Rozenek-Majdan o szkole baletowej

Burza w komentarzach. Małgorzata Rozenek-Majdan odpowiada

Nie wszystkim internautom post ten przypadł do gustu. Jedna z obserwujących konto prowadzącej "Projekt Lady" zarzuciła gwieździe hipokryzję. - Niekrzywdzenie zwierząt byłoby, jakbyś nie kupowała skórzanych butów, torebek, pasków itp., a nie samo niejedzenie mięsa - napisała.

Małgorzata Rozenek-Majdan nie przeszła obojętnie obok tych słów i przyznała, że spodziewała się takiej reakcji:

Wrzucając ten post, włączyłam odliczanie, kiedy pojawi się taki komentarz. Pozwól, że odpowiem ci cytatem: "Nawet najdłuższa podróż, zaczyna się od pierwszego kroku", to mój pierwszy krok. Nikt na nim nie traci, a tak wielu zyskuje

Jeszcze inna osoba zauważyła, że z jednej strony, Małgorzata Rozenek-Majdan porusza temat krzywdzenia zwierząt, a z drugiej, je ryby i owoce morza. - Od czegoś trzeba zacząć. Zresztą to też mocno ograniczyliśmy - odpisała na ten komentarz gwiazda.

Pod postem pojawił się też wątek dotyczący futer. Autorka przyznała, że fani skutecznie przekonali ją do zaprzestania ich noszenia.

Teraz prawie cały przemysł modowy, odwrócił się – i dobrze – od używania futer, a mnie noszenia futer skutecznie oduczyli moi followersi, cierpliwie tłumacząc, dlaczego to zło. Długo nie musieli tłumaczyć, przy okazji, każdemu, kto się do tego przyczynił – wielkie dzięki

Obok powyższych komentarzy pojawiły się też miłe słowa. Wierne grono fanek cieszy się, że Małgorzata Rozenek-Majdan promuje wegetarianizm. - Małgosiu brawo - napisała jedna z nich.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości