Gwiazdy

Łącznie przytyła blisko 100 kg. Małgorzata Rozenek-Majdan wspomina swoje ciąże

Gwiazdy

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
"In Vitro. Nauka czy cud? 2"
"In vitro. Nauka czy cud?" - sezon 2., odcinek 6.
"In vitro. Nauka czy cud?" - sezon 2., odcinek 6. Discovery Life
wideo 2/9

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety. Oczekiwanie na dziecko zwykle wiąże się z wielką ekscytacją, ale także zmianami w samopoczuciu. Zdecydowana większość przyszłych mam mierzy się z rozmaitymi dolegliwościami. Małgorzata Rozenek-Majdan i bohaterki programu "In Vitro. Nauka czy cud? 2" postanowiły pochylić się nad tym tematem, opowiadając o swoich doświadczeniach.

Małgorzata Rozenek-Majdan o samopoczuciu w ciąży

Małgorzata Rozenek-Majdan jest szczęśliwą mamą trójki dzieci, a co za tym idzie - doskonale rozumie istotę zmian zachodzących w organizmie kobiety w kolejnych trymestrach ciąży. Prowadząca program "In Vitro. Nauka czy cud? 2" z sentymentem wspomina czas oczekiwania na narodziny pociech. Jednocześnie nie ukrywa, że niektóre dolegliwości mocno dawały jej się we znaki.

- Niesamowite jest to, co się dzieje z nami, kobietami, przez te dziewięć miesięcy. Ja miałam bardzo dużą nadwrażliwość na zapachy i to bardzo mnie męczyło. Jeżeli ktoś przy mnie używał perfum, ja je czułam dziesięciokrotnie bardziej niż normalnie - przyznała Małgosia, jednocześnie nawiązując do tematu przybierania na wadze.

- W każdej ciąży bardzo dopisywał mi apetyt. W każdej ciąży tyłam trzydzieści parę kilo (...). Jak zaczynałam jeść rano, tak kończyłam dopiero jak się kładłam spać i to też było najpiękniejsze (...). W ogóle mi nie przeszkadzały dodatkowe kilogramy (...). Było cudownie - zapewniła gwiazda.

Jak bohaterki programu "In Vitro. Nauka czy cud? 2" postrzegają ciążę?

Rozmaite dolegliwości nie ominęły także bohaterek programu "In Vitro. Nauka czy cud? 2". Jedna z nich, podobnie jak Małgorzata Rozenek-Majdan, musiała stawić czoło nadwrażliwości na zapachy.

- Jeśli czuję gdziekolwiek mięso, smażone, duszone, nie jestem w stanie tego znieść. Od razu muszę zmienić miejsce. Zapach, który kiedyś bardzo uwielbiałam, czyli zapach palonej o poranku kawy, teraz bardzo mnie drażni - wyznała 38-letnia Joanna.

Z kolei dla 30-letniej Karoliny największym wyzwaniem okazał się spadek energii. Na szczęście z tym problemem można bardzo łatwo się uporać.

- Są czasami gorsze dni (...). Czuję się trochę osłabiona. Wtedy wiem, że muszę sobie trochę dłużej poleżeć. Nie mam jakichś specjalnych zachcianek - stwierdziła przyszła mama.

"In Vitro. Nauka czy cud? 2" - gdzie i kiedy oglądać?

Finał programu "In Vitro. Nauka czy cud? 2" już w sobotę, 31 grudnia 2022 roku o godz. 16:55 na antenie Discovery Life. Na antenie TVN Style format pojawi się we wtorek, 7 lutego 2023 roku o godz. 22:25.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło: "In Vitro. Nauka czy cud? 2"

Źródło zdjęcia głównego: Discovery Life

Pozostałe wiadomości