Gwiazdy

Małgorzata Ostrowska-Królikowska o testamencie męża. "Staramy się kontynuować to, co on zaczął"

Gwiazdy

Dzien Dobry TVNJan Kucharczyk / East News

Małgorzata Ostrowska-Królikowska opowiedziała o testamencie Pawła Królikowskiego. We wzruszającym wywiadzie poruszyła temat festiwalu, który od niedawna nosi jego imię i zdradziła, jak pielęgnuje pamięć po zmarłym mężu.

Testament Pawła Królikowskiego

Małgorzata Ostrowska-Królikowska i Paweł Królikowski poznali się podczas egzaminów wstępnych do szkoły teatralnej we Wrocławiu. Przez lata uchodzili za jedno z najbardziej zgranych małżeństw w polskim show-biznesie. Doczekali się również 5 dzieci, z których dwójka - Antoni i Julia - kontynuuje rodzinne tradycje aktorskie.

W ostatnich latach życia Paweł Królikowski walczył z guzem mózgu. Odszedł 27 lutego 2020 roku, w wieku 58 lat.

Niedawno Małgorzata Ostrowska-Królikowska udzieliła wywiadu dla Viva.pl, który został zarejestrowany w Kudowie-Zdroju - ukochanym miejscy całej rodziny Królikowskich. To właśnie tam zdecydowali się na budowę domu. Tam też Paweł Królikowski stworzył festiwal kulturalny, który teraz został nazwany jego imieniem. Obecnie trwają przygotowania do jego 6.edycji.

- To wspaniały testament mojego męża, który zostawił ten festiwal - powiedziała Małgorzata Ostrowska-Królikowska. - W ubiegłym roku robiliśmy piątą edycję. Byliśmy bardzo zadowoleni, widzowie chyba również i dlatego chcemy to kontynuować - zdradziła.

Małgorzata Ostrowska o domu w Kudowie-Zdroju

Wymarzony dom z dala od miejskiego zgiełku stał się ostoją dla całej rodziny. Aktorka zdradziła, że nie zawsze działa tam połączenie internetowe, a to z kolei sprzyja rodzinnej bliskości.

- To jest miejsce, gdzie postawiliśmy z Pawłem dom na skale - wyznała Małgorzata Ostrowska-Królikowska. - Mieliśmy taką ideę, by to był dom rodzinny w górach. Chcieliśmy, by on nas wszystkich integrował. Pomaga w tym to, że tam nie ma Internetu i zasięgu. To dla nas bardzo ważne w czasach, gdy na co dzień mamy tak mało momentów dla siebie - podkreśliła.

Rodzina Królikowskich pielęgnuje rozmaite tradycje, by ocalić od zapomnienia tych, którzy odeszli. - Staramy się kontynuować to, co on (Paweł Królikowski - przyp. red.) zaczął - zaznaczyła Małgorzata. - Nawet przepisy! Paweł zawsze mówił, by spisywać receptury babci i tak sobie myślę, że moje dzieci powinny zapamiętywać pewne rzeczy, by przenosić je do swoich rodzin. Upamiętnienie to kontynuacja spraw, które ktoś bliski zaczął. To dla nas przyjemność - podkreśliła aktorka.

Zobacz wideo: Ostatni świadkowie historii

Zobacz też:

Wylała się na nią fala hejtu, bo w ciąży jeździ na wrotkach. Internauta: "Czekam, aż się przewróci na brzuch"

Zuza Zakrzewska o realiach modelingu plus size. "Koleżanki starały się podkreślić, że w sumie ładna buzia, ale za chuda"

Aleksandra Szwed pokazała zdjęcie ze szpitala po porodzie. Nietypowy sposób na odwiedziny: "Bardzo wzruszające"

Autor: Adam Barabasz

Źródło: viva.pl

Źródło zdjęcia głównego: Dzien Dobry TVN

Pozostałe wiadomości