Gwiazdy

Majątek Roberta Lewandowskiego. Na czym piłkarz zarabia najwięcej?

Gwiazdy

Autor:
Daria
Pacańska
Źródło:
Plejada.pl

Robert Lewandowski jest jednym z najlepszych piłkarzy na świecie, a jego wynagrodzenia za grę w piłkę nożną jest niezwykle wysokie. Jednak to nie jedyny sposób, w jaki sportowiec zarabia pieniądze. Okazuje się, że inwestuje w różne biznesy, a także rozkręca własne.

Robert Lewandowski zarabia krocie

W połowie 2022 roku "Wprost" opublikował listę 100 najbogatszych Polaków, na której Robert i jego żona Anna znaleźli się na 89. miejscu. Ich majątek oszacowano na 625 milionów złotych. Na czym zarabiają?

"Po męsku"

PO MĘSKU. Dr Tomasz Karauda
PO MĘSKU. Dr Tomasz KaraudaDzień Dobry TVN Online
wideo 2/4

Robert Lewandowski może być dumny z obecności wśród najlepszych piłkarzy na świecie. Obecnie gra w drużynie FC Barcelona. Jest na 5. miejscu wśród najlepiej zarabiających zawodników według zestawienia "Forbes", które zostało przygotowane z okazji mistrzostw świata. Jego zarobki opiewają na 27 milionów dolarów rocznie. Do tej sumy należy dodać przychody z reklam oraz liczne biznesy, która sam tworzy lub inwestuje.

Już w 2018 roku "Wprost" oszacował, że sam Robert posiada majątek w wysokości 353 miliony złotych. Zarobki Lewego w klubie FC Barcelona nie są publiczne, a 27 milionów dolarów rocznie to kwota podawana w mediach. To nie pierwszy tak wysoki kontrakt kapitana reprezentacji Polski. W Bayernie Monachium miał otrzymywać kwotę 24 milionów euro rocznie.

Jak policzył serwis Plejada.pl, Robert Lewandowski przez jeden dzień pracy na boisku jest w stanie zarobić na samochód o wartości nawet ponad 300 tysięcy złotych.

Dochody z reklam i inwestycji

Robert Lewandowski doskonale wie, że kiedyś może nadejść moment, kiedy będzie musiał zrezygnować z gry. Dlatego korzysta z ofert i pojawia się także w kampaniach reklamowych. Nie dzieli się natomiast sumami, jakie zarobił np. na byciu ambasadorem producenta telefonów komórkowych czy Totalizatora Sportowego. Jak wspomina Plejada, specjaliści ocenili, że dzięki tej współpracy mógł zarobić o 600 tys. zł. do nawet 2,5 miliona złotych.

Anna Lewandowska również prężnie działa w biznesie, ma kilkanaście samodzielnych spółek, ale kilka prowadzi też z mężem. Przede wszystkim skupiają się na działalności dietetycznej i cateringowej. Robert Lewandowski natomiast ma udziały w dwudziestu pięciu firmach.

W 2021 roku piłkarz wraz z dwoma przedsiębiorcami otworzył restaurację, a o wysoki poziom kuchni dba syn Magdy Gessler, Tadeusz Muller. Lewy inwestuje też w serwisy internetowe, np. w aplikację do porównywania cen kosmetyków, serwis sprzedający produkty rolne od producentów, platformę z grami online oraz serwis ślubny. Ważnym krokiem biznesowym jest także jego dom mediowy "RLMedia". Chętnie lokuje też swoje pieniądze w start-upach z różnych branż. Jego nazwisko widnieje również w spółce zajmującej się fotowoltaiką.

To jeszcze nie koniec! Zawodnik może pochwalić się współpracą z markami odzieżowymi i własnymi kolekcjami, wprowadzeniem na rynek kawy czy inwestowaniem pieniędzy w preparaty dla rolnictwa. Jest udziałowcem jednego z deweloperów, który budował osiedle na warszawskiej Ochocie i współpracuje z firmą, która postawiła jeden z wieżowców w stolicy.

Do jego majątku trzeba także zaliczyć liczne nieruchomości. Piękny dom na Mazurach nad jeziorem Jełmuń o wartości nawet miliona złotych, apartament w Monachium za kilka milionów euro, dom na Majorce za trzy i pół miliona euro, zainwestował również w luksusową przestrzeń przy ul. Złotej w Warszawie.

Na koniec pozostaje wspomnieć o samochodach, które stoją w garażu Lewego. Piłkarz lubi szybkie auta, a każde z nich kosztuje od 700 tysięcy do ponad 1,5 miliona złotych.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło: Plejada.pl

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Pozostałe wiadomości