Styl życia

Wróciła do Łodzi z Norwegii. Teraz tworzy przepiękną biżuterię

Styl życia

Autor:
Maria
Czarniecka

Wymarzyła, narysowała i założyła. Choć początki nie były łatwe, to Antonina Żero jest przykładem tego, że warto wierzyć w siebie i swoje plany. Po kilku latach na emigracji wróciła do Polski, gdzie założyła swój zakład jubilerski. Anna Nowak-Ibisz w 7. odcinku "Pani Gadżet" - manufaktury odwiedziła artystkę, by bliżej przyjrzeć się jej twórczości.

"Pani Gadżet" - manufaktury. Warsztat Antoniny Żero

Antonina Żero skończyła ASP w Łodzi na kierunku tworzenia form złotniczych. Później wyemigrowała do Norwegii, ale pasja do tworzenia biżuterii była na tyle silna, że była w stanie stawić czoła wszelkim przeciwnościom, by móc dalej tworzyć. Znalazła warsztat, gdzie została przyjęta do pracy. Tam przez pięć lat szkoliła swoje umiejętności. Z pensji stopniowo odkładała na narzędzia i maszyny do swojego warsztatu.

"Pani Gadżet"- kobiece biznesy

TVN Style "Pani Gadżet" - sezon 24, odcinek 2.
TVN Style "Pani Gadżet" - sezon 24, odcinek 2. TVN Style
wideo 2/3

- Po siedmiu latach w Norwegii zdecydowaliśmy z mężem, że już czas na powrót - wyznała Antonina. Powodem tej decyzji miała być samotność, odczuwalna, zwłaszcza gdy na świat przyszło dziecko.

Powrót do Łodzi był strzałem w dziesiątkę. Antonina spełniła swoje marzenie. Jej historia to dowód na to, że jeśli bardzo się czegoś chce, to można. Na maszyny do swojej pracowni odkładała już wcześniej, a w wolnej chwili narysowała plan wymarzonego warsztatu. Jak się później okazało, trafiła na dokładnie taki, jaki sobie kiedyś wymalowała.

Biżuteria Antonina Żero jest inspirowana Norwegią - pojawiają się w niej leśnie motywy, naturalne kamienie, nieregularne formy, surowość. Anna Nowak-Ibisz zachwycona strukturą jednej z obrączek postanowiła sama (z pomocą artystki oczywiście) zrobić podobną.

Jaki był efekt? O tym w materiale wideo.

"Pani Gadżet" - manufaktury. Gdzie i kiedy oglądać?

Kolejne odcinki programu "Pani Gadżet" emitowane są na antenie TVN Style w każdy czwartek o 22:25. Powtórki programu można oglądać w soboty o 14:45, w niedziele o 21:25 oraz w poniedziałki o 13:50, a także w serwisie player.pl.

Materiał zrealizowany w ramach programu "Pani Gadżet" oraz akcji #kobiecybizneswTVNStyle. Więcej szczegółów na temat akcji znajdziesz pod tym linkiem.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Maria Czarniecka

Źródło zdjęcia głównego: screen/TVN Style

Pozostałe wiadomości