Gwiazdy

Łukasz Garlicki wraca z Projektem Warszawiak. "Klip i piosenka powstały z wewnętrznej niezgody"

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Reporter:
Monika Nasternak
Łukasz Garlicki wraca z Projektem Warszawiak
Łukasz Garlicki wraca z Projektem Warszawiak Dzień Dobry TVN
wideo 2/9

Łukasz Garlicki, doskonale znany m.in. z serialu "BrzydUla", jest współtwórcą muzycznego Projektu Warszawiak, który 11 lat temu był na ustach całej Polski. Dziś członkowie grupy powracają z utworem "E.Z.N", o którym opowiedział aktor w materiale Dzień Dobry TVN.

Projekt Warszawiak - początki

Utwór "Nie ma cwaniaka na warszawiaka" Projektu Warszawiak przeszło dekadę temu nuciło wiele Polek i Polaków.

- Chłodna 25 jest adresem, od którego wszystko się zaczęło. Wytwórnia zrobiła dla nas klip. On miał premierę tutaj. Jak zasnąłem mieliśmy 28 tys. odtworzeń na YouTube, a jak się obudziłem mieliśmy ponad milion. Cóż więcej powiedzieć, staliśmy się ofiarami sukcesu - przyznał Łukasz Garlicki w materiale Dzień Dobry TVN.

- To była totalnie zajawkowa historia typu siedzenie wieczorami i po prostu klejenie bitów. Nawet nie mieliśmy za bardzo planów wydawniczych, czego dowodem jest, że w sumie ten pierwszy wideoklip "Nie ma cwaniaka" tak eksplodował - dodał Szymon Orfin, producent muzyczny.

Projekt Warszawiak to niejedyne muzyczne przedsięwzięcie Łukasza Garlickiego i jego przyjaciela. - Z Jackiem, który jest współautorem wszystkich utworów Projektu Warszawiak, mieliśmy w Café Kulturalna cykliczną imprezę DJ-ską Vinyl Voyage. To było z 12 do 9 lat temu. Graliśmy tam muzykę, która była nowatorska, nowoczesna i może wpłynęła na część z was, którzy oglądaj w tej chwili program - mówił aktor.

Łukasz Garlicki wraca z Projektem Warszawiak

Po przeszło 10 latach od sukcesu utworu "Nie ma cwaniaka na warszawiaka" Łukasz i Jacek wypuścili utwór "E.Z.N".

- Nie działamy koniunkturalnie, tylko pod wpływem jakiegoś impulsu. Klip "E.Z.N" i ta piosenka powstały z wewnętrznej niezgody, jakiś wulkan się uruchomił w pewnym momencie - mówił kompozytor Jacek Jędrasik.

Więcej informacji o nowym utworze znajdziesz w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Dominika Czerniszewska

Reporter: Monika Nasternak

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości