Gwiazdy

Lara Gessler o swoich zaburzeniach. "18-miesięczna przerwa w menstruacji była sygnałem"

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Źródło:
"Miasto kobiet"
"Miasto kobiet". Lara Gessler opowiedziała o zaburzeniach odżywiania
"Miasto kobiet". Lara Gessler opowiedziała o zaburzeniach odżywianiaTVN Style
wideo 2/3

Lara Gessler była gościnią "Miasta kobiet". W rozmowie z Aleksandrą Kwaśniewską i Marzeną Rogalską otworzyła się na temat zaburzeń odżywiania i relacji z własnym ciałem. - To poczucie gigantycznej paniki w momencie, kiedy przestajesz mieć kontrolę nad własnym życiem - przyznała restauratorka.

Lara Gessler o zmaganiach z ortoreksją

Lara Gessler, będąc nastolatką, mierzyła się z ortoreksją. To zaburzenie odżywiania, w którym pojawia się obsesja na punkcie zdrowego żywienia. - Mając 14 lat zadecydowałam, że nie będę jadła mięsa. Wtedy moja mama powiedziała: "Ok, ale musisz mieć dobre wyniki krwi". Challenge accepted [wyzwanie przyjęte - przyp. red.] i zaczęłam bardzo mocno skupiać się na tym, żeby faktycznie bardzo zdrowo jeść - wspominała restauratorka w "Mieście kobiet".

Cukierniczka po kolei wykluczała ze swojej diety produkty. Doszła do momentu, kiedy spożywała minimalne ilości jedzenia, a ortoreksja zawładnęła jej życiem.

- Wstaję rano, jeśli zaśpię 15 minut, to wpadam w panikę i po prostu niemalże płaczę. [...] Chodzi o kontrolę. Ortoreksja generalnie wiąże się z jedzeniem przede wszystkim, ale nie tylko. To jest właśnie poczucie gigantycznej paniki w momencie, kiedy przestajesz mieć kontrolę nad własnym życiem w jakimkolwiek, nawet w najmniejszym aspekcie - jak właśnie wstawanie. Czy jak to, że miałam pięć, a nie sześć migdałów na śniadanie, kiedy zawsze mam sześć do tych konkretnych płatków, które jem - wyjaśniła w rozmowie z Marzeną Rogalską i Aleksandrą Kwaśniewską.

Obsesyjne kontrolowanie jedzenia doprowadziło do tego, że organizm Lary Gessler się zbuntował. - Przerwa w menstruacji 18-miesięczna była sygnałem - przyznała.

Lara Gessler o relacji z własnym ciałem

Lara Gessler w 2020 r. została mamą Neny, a we wrześniu br. powitała na świecie syna Bernarda. W "Mieście kobiet" opowiedziała o relacji z własnym ciałem.

- Po urodzeniu córki uważam, że to, co wykonało moje ciało, było kosmosem. Oczywiście, miałam lęki z tym związane, czy będę w stanie dojść do formy. [...] Jednak jest to trochę z góry dane, jak to będzie wyglądało, więc nie ma co za bardzo się biczować. [...] To jest kwestia genów, to jest kwestia wielu rzeczy i ciężko jest, będąc rodzicem małego człowieka, jeszcze o tym myśleć. Naprawdę są różne priorytety. Ważna jest samoakceptacja, miłość własna. Uważam, że ciało kobiety to jest magia. Musimy przejść przez jakiś etap w życiu, docenić wyższe wartości, jakim jest dziecko, żeby przestać się katować za ciało - podkreśliła rozmówczyni Marzeny Rogalskiej i Aleksandry Kwaśniewskiej.

"Miasto kobiet" - gdzie i kiedy oglądać?

"Miasto kobiet" to jeden z najbardziej rozpoznawalnych programów stacji TVN Style. 2 października wraca na antenę z trzecim sezonem. Do grona prowadzących - Marzeny Rogalskiej i Aleksandry Kwaśniewskiej dołącza Ane Piżl.

Nowe odcinki w każdą niedzielę o 12:30 na antenie TVN Style. Oglądaj też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło: "Miasto kobiet"

Źródło zdjęcia głównego: TVN Style

Pozostałe wiadomości