Gwiazdy

Wyjątkowa miłość Joanny i Krzysztofa Cugowskich. Muzyk zadedykował żonie utwór. "Trudno sobie wyobrazić życie bez niej"

Gwiazdy

Aktualizacja:

"Twoja łza" to utwór promujący ostatnią płytę Krzysztofa Cugowskiego "50/70. Moje najważniejsze", nagraną wspólnie z Zespołem Mistrzów. Nie jest to jednak zwykła piosenka, bo to dar muzyczny dla jego żony - Joanny Cugowskiej. Na naszych kanapach opowiedzieli o swoich uczuciach i kulisach powstania utworu, a na koniec muzyk zagościł na scenie Dzień Dobry TVN, by zaśpiewać go żonie i naszym widzom.

Joanna i Krzysztof Cugowscy - jak się poznali

Joanna i Krzysztof Cugowscy poznali się w połowie lat 90. XX w. w Stanach Zjednoczonych. Są razem prawie 30 lat. Jak zapamiętali ten moment, gdy po raz pierwszy się spotkali?

– Pamiętam, że patrzył mi bardzo głęboko w oczy i te iskry się paliły. Widocznie to one przemówiły do mnie, bo do dzisiaj pamiętam to spojrzenie, a słów, które wypowiadał – niekoniecznie – wyjaśniła w naszym studiu Joanna Cugowska.

– Doskonale pamiętam ten moment, kiedy poznaliśmy się, bo to było u Asi w domu w Stanach. Obserwowałem, jak Asia rozmawiała z ówczesnym mężem i pomyślałem: "Cholera, gość ma szczęście" - wspominał Krzysztof Cugowski. – I się okazało, że ty masz większe – zaśmiała się pani Joanna.

Krzysztof Cugowski zadedykował żonie utwór "Twoja łza"

Wokalista podkreślił, że nie wyobraża sobie życia bez żony. To właśnie pani Joanna jest jego ostoją, która cierpliwie czeka, aż mąż wróci z koncertu, a wracał – zawsze. Dodatkowo to na jej barkach spoczęły obowiązki domowe, które dzielnie łączy z pracą.

– Asia jest zarządzająca domem. Ma swoją pracę zawodową. Bardzo poważną i intensywną. Wychowuje dzieci. Jeśli nie ma ich w domu, a wcześniej tak było, to wychowywała je przez telefon. Proszę sobie wyobrazić, że Julka (córka Joanny Cugowskiej – przyp. red.) dzwoni do mamy codziennie i przesyła zdjęcia wnuka. Krzysio także dzwonił codziennie. Nigdy nie mogłem sobie wyobrazić takiego związku dziecka z matką – oznajmił.

Jak w każdym małżeństwie przeszli różne zawirowania, ale miłość zwyciężyła. A po prawie 30 latach Krzysztof Cugowski zadedykował utwór pani Joannie. Choć wokalista przyznał, że wcześniej rozmyślał już o tym.

- Były wstępy do tego. Trzeba było poczekać na obecną sytuację, odpowiednich ludzi do zagrania, człowieka do skomponowania i zrobienia tekstu. Tutaj kłaniam się uprzejmie Andrzejowi Sikorowskiemu - wyjawił artysta.

- Mało tego, Andrzej dostał piosenkę do napisania. Nie wiedziałem, o czym będzie. Przesłał tekst i powiedział: wiesz, co ja pomyślałem, że to będzie tekst dla twojej żony – dodał.

I tak powstał utwór "Twoja łza" , którą wokalista zaśpiewał na naszej scenie, a pani Joanna przysłuchiwała się zza kulis.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Małgorzata Ostrowska-Królikowska o ostatnich świętach z mężem. "Byliśmy w szpitalu. Wiedzieliśmy, co się dzieje"

Martyna Wojciechowska, Justyna Kowalczyk, Lara Gessler i wiele innych. Te gwiazdy powiedziały sobie "tak"

Zaskakująca końcówka roku Patricii Kazadi. Nie wróciła na święta do domu. Co się wydarzyło? "Jest cudownie"

Autor: Dominika Czerniszewska

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości