Gwiazdy

Folkowy utwór z rockowym pazurem. Krambabula w piosence "Ja do ciebie"

Gwiazdy

Pochodząca z Poznania grupa Krambabula łączy folkową tradycję z nowoczesnymi instrumentami i nowoczesnym brzmieniem. Piosenka, która zaprezentowali w Dzień Dobry TVN to solidna dawka dobrej i energetycznej muzyki sprawiającej, że nogi same rwą się do tańca.

Kim jest zespół Krambabula

Sami o sobie mówią, że są jak prawdziwy kram, na który każdy z członków zespołu wkłada to, co ma najlepszego, a babula - czyli Sybilla Sobczyk-Gulewicz, wokalistka - wszystko to wyśpiewuje. Mają na koncie debiutancką płytę. Teraz pracują nad kolejną, a piosenka "Ja do ciebie" jest jej zapowiedzią.

Ich utwory to połączenie tradycji polskiej, łemkowskiej i ukraińskiej, okraszone solidnym rockowym pazurem. Grupa składa się z siedmiu osób i została założona w 2014 roku przez Piotra Czuchtę. W 2016 zdobyli 1. miejsce na Olandia Etno Festiwal, a nagroda pozwoliła im na sfinansowanie debiutanckiej płyty.

Krambabula - sukcesy i koncerty

Zespół istnieje od ponad sześciu lat i w tym czasie zagrał setki koncertów. Krambabula wziął także udział w projekcie Immersify, którego efekt został zaprezentowany na festiwalu w Cannes we Francji.

Muzycy przyznają, że zespół tworzą nie tylko na scenie, ale również w życiu prywatnym.

Bus bywał naszym domem, a każdy kto w nim był, stawał się krambabulową rodziną. W czasie między próbami i koncertami kilku z nas powiększyło swoje rodziny. Osoby, które zaczynały studia z pierwszymi próbami, dzisiaj bronią swoje dyplomy. Pomimo wszystko trwamy i trzymamy się razem. Wspieramy się, inspirujemy i rozwijamy

- można przeczytać na ich stronie internetowej.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz też:

Zuza Zakrzewska o realiach modelingu plus size. "Koleżanki starały się podkreślić, że w sumie ładna buzia, ale za chuda"

Kontrowersyjny wywiad Sebastiana Fabijańskiego. Dlaczego po kilku godzinach zniknął z sieci?

Rezydenci biur podróży skarżą się na turystów. "Dzwoni kobieta i mówi, że urwał jej się sznurek od tamponu"

Autor: Adam Barabasz

Pozostałe wiadomości