folk

  folk

  Muzyka folkowa inspirowana jest muzyką ludową. To bardzo charakterystyczny gatunek, który wiąże się z grą na łatwo dostępnych instrumentach, np. gitarze czy flecie prostym. W połączeniu ze śpiewem, najczęściej całych zespołów, daje to niesamowite wrażenia muzyczne.

  Dagadana to polsko-ukraiński zespół, który łączy w sobie folk, jazz oraz elektronikę. Grupa wydała właśnie nowy album. Czego możemy się po nim spodziewać? O tym opowiadały w Dzień Dobry TVN członkinie zespołu, Dagmara Gregorowicz i Dana Vynnytska.

  Na scenie Dzień Dobry TVN wystąpił zespół LOR. Posłuchajcie ich klimatycznej piosenki "Keaton" i niezwykłego, przejmującego głosu wokalistki.

  Na scenie Dzień Dobry TVN wystąpił młody zespół, grający muzykę określaną mianem "americana", Caroline & The Lucky Ones. Posłuchajcie ich! Podoba się Wam piosenka "Wieczorowa"?

  Grają piosenki, które już kiedyś słyszeliśmy i, które znamy. Na scenie Dzień Dobry TVN gościliśmy "podwórkową orkiestrę", czyli Warszawskie Combo Taneczne. Posłuchajcie piosenki "Czarnoksiężnik" i napiszcie jak Wam się podoba!

  Zakopower pracuje nad nowym, zaskakującym projektem - kapela postanowiła wydać swoje utwory w wersji folkowo-jezzowej. W tym celu połączyła swoje siły z zespołem Atom String Quartet. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy Sebastiana Karpiela-Bułeckę i przedstawiciela kwartetu Mateusza Smoczyńskiego, aby powiedzieli nam o szczegółach projektu i wzajemnych inspiracjach. Muzyka Zakopower zapytaliśmy również o uroki rodzicielstwa.

  Diaboł Boruta jako jeden z niewielu polskich zespołów łączący folk z klimatem słowiańskich wierszy, wierzeń i tradycji. Na scenie Dzień Dobry TVN zagrali utwór "Srebrne żmije".

  Zapraszamy do świata The White Kites - zespołu, w którego muzyce słychać brytyjski rock z przełomu lat 60. i 70. XX w. W ich autorskich piosenkach można odnaleźć również wpływy folku, musicalu, czy muzyki dawnej. Na scenie Dzień Dobry TVN zagrali utwór "Love Doctor". Podoba Wam się?

  InoRos to grupa folkowo-rockowa, która tworzy muzykę rozrywkową zainspirowaną głównie folklorem podhalańskim. Na scenie Dzień Dobry TVN zagrali swój najnowszy singiel "Kolejne dni". Według Marcina Prokopa ich muzyka to "energia taka, że wyrzuca z kapci". Macie takie samo zdanie?

  Future Folk to zespół, który łączy muzykę elektroniczną z góralszczyzną. Liderem i wokalistą grupy jest dobrze Wam znany Stanisław Karpiel Bułecka. Na scenie Dzień Dobry TVN wykonali utwór "Janko". Jak Wam się podoba?