Gwiazdy

Kayah o świętach w dzieciństwie. "Chociaż nie przelewało się, chociaż było ciasno, ale było rodzinnie"

Gwiazdy

Autor:
Adam
Barabasz
Reporter:
Mateusz Jarosławski
Na planie zimowego teledysku Kayah

Kayah przygotowała świąteczną niespodziankę dla swoich fanów. Artystka wraz z Arkiem Kłusowskim i Michałem Kmieciakiem nagrała nastrojową balladę. Kamera Dzień Dobry TVN towarzyszyła im na planie teledysku do tego utworu, a spotkanie stało się pretekstem do rozmowy o nadchodzącym Bożym Narodzeniu.

"Niech zimy nie będzie" - nowa piosenka Kayah

To nie jest piosenka, w której rozbrzmiewają radosne dzwoneczki zwiastują nadchodzące Boże Narodzenie. "Niech zimy nie będzie" to ascetyczna kompozycja, której siła tkwi w potędze tekstu odwołującego się do najważniejszych emocji nierozerwalnie łączących się z tym wyjątkowym czasem w roku.

- Myślę, że sporo osób w tym czasie odczuwa podobnie, pewną samotność i tęsknotę za kimś lub za czymś - wyjaśnia Michał Kmieciak, który skomponował muzykę. - Dla mnie ta piosenka jest oddaniem tych emocji - dodaje.

Kayah nie ukrywa, że to dla niej wyjątkowy czas w roku.

- Boże Narodzenie jest poprzedzone świętami, które są dla mnie mega ważne - zdradza piosenkarka. - 5 listopada są moje urodziny, potem 1 grudnia urodziny mojego syna, są andrzejki, mikołajki. Dużo się dzieje i kiedy przychodzi ten czas tuż przed wigilią to wiadomo, że padam na pysk, bo staram się zawsze wszystkim dogodzić, pięknie dekorować, dawać prezenty, robić pyszne ciasteczka. Co roku jest tradycja, że kończę z obandażowaną ręką, bo nie wytrzymują mi nadgarstki od ozdabiania ciasta, ale i tak jest to coś fantastycznego - zapewnia gwiazda.

Nieco innego zdania jest Arek Kłusowski.

- Nie przepadam za żadnymi świętami i co roku wyjeżdżam w ciepłe kraje - zdradza wokalista. - Najlepiej spędza mi się święta pod palmami, na plaży. W tym roku przesunąłem wyjazd i odwiedzę rodziców, Podkarpacie, rodzinne strony, pojem pierogów, bigosu i barszczu - wylicza.

Świąteczna piosenka Dzień Dobry TVN

Mikołaj Rey w świątecznym klipie Dzień Dobry TVN
Mikołaj Rey w świątecznym klipie Dzień Dobry TVN Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

Kayah o świętach

Tak wyjątkowy utwór nie mógł powstać bez teledysku. Jego stworzeniem zajęły się Siostry Bui. Motywem przewodnim klipu jest biel. Obok artystów wystąpiły tancerki ze Szkoły Tańca z Wachlarzami Bojowymi. Spotkanie na planie stało się pretekstem do wspomnień.

- Każde święta w moim życiu były świętami wyjątkowymi - przyznaje Kayah. - Chociaż nie przelewało się, chociaż było ciasno, ale było rodzinnie. Zjeżdżali się wszyscy z całego świata i nie raz spaliśmy pokotem złożeni w kostkę, ale człowiek czuł, że jest częścią większej całości, a to dawało ogromne poczucie bezpieczeństwa - mówi ze wzruszeniem.

Piosenkarka zdradziła również, że to ona jest w swojej rodzinie pełni rolę ducha świąt.

- Od śmierci moich dziadków przejęłam schedę i czuję się odpowiedzialna za każde kolejne święta, bo bardzo chciałabym utrzymać atmosferę, którą pamiętam z dzieciństwa - wspomina Kayah. - Okazuje się, że największą wartością w życiu jest rodzina, obecność bliskich i ich zdrowie - podsumowuje wokalistka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Adam Barabasz

Reporter: Mateusz Jarosławski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości