Gwiazdy

Karolina Gorczyca od roku nie kupuje chleba. "Wypracowałam metodę szybkiego pieczenia"

Gwiazdy

Karolina Gorczyca przyznała, że przez pandemię przestała chodzić do piekarni i postanowiła sama piec chleb w domowych warunkach. Do czego jeszcze skłoniła ją sytuacja epidemiczna w kraju?

Karolina Gorczyca piecze chleb

Już niedługo zobaczymy Karolinę Gorczycę w 2. sezonie serialu "Szadź" na platformie Player i w TVN. Aktorka opowiedziała nam o tym, jak wpłynęła na nią pandemia. Okazuje się, że od roku nie kupiła chleba w sklepie, bo… sama go wypieka.

W domowej piekarni Karoliny Gorczycy powstają chleby żytnie, orkiszowe, owsiane, gryczane, pszenne. - Mój syn nie zna smaku innego pieczywa. Córka już prawie nie pamięta – wskazuje aktorka. - Wypiekanie chleba stało się właściwie moim weekendowym rytuałem, który bardzo sobie cenię. Im jestem starsza tym bardziej odczuwam jego prawie symboliczne znaczenie – dodaje.

Co ciekawe, Gorczyca piecze chleb, ale sama go nie je. – Mocno ograniczyłam spożywanie chleba, z różnych powodów – wyjaśnia. A jak w ogóle zaczął się proces wypiekania chleba w domu?

– W zeszłym roku nastąpiła pandemia i chyba wszyscy nie wiedzieliśmy, co właściwie się dzieje, co nas czeka i czym to w ogóle jest, więc żeby ograniczyć kontakty z ludźmi, m.in. w sklepach, a wiadomo, że piekarnie wtedy były przeludnione, (…) stwierdziłam, że to nie jest problem, żebym sama ten chleb piekła – opowiedziała nam aktorka i zdradziła, że wypracowała już metodę szybkiego pieczenia. Swój przepis na chleb razowy żytnio – orkiszowy na zakwasie Karolina Gorczyca opublikowała jakiś czas temu na swoim profilu na Instagramie.

Nie tylko chleb

Oprócz pieczenia chleba, w czasie pandemii Karolina Gorczyca rozpoczęła też uprawę własnego ogrodu warzywnego. – Teraz wiosną znowu będę chciała z nim wystartować – zapowiedziała aktorka.

Co jeszcze nam powiedziała? Zobacz wideo powyżej.

Zobacz także:

Autor: Kamila Glińska

Pozostałe wiadomości