Gwiazdy

Joanna Opozda walczy z hejterką, która życzyła śmierci jej dziecku. "Łzy stanęły mi w oczach"

Gwiazdy

Autor:
Justyna
Piąsta
Reporter:
Karolina Kalatzi
Joanna Opozda o hejcie

Joanna Opozda jest teraz w zaawansowanej ciąży, dlatego zwraca dużą uwagę na swoje zdrowie i stara się unikać stresu. Niestety, w tak wyjątkowym momencie w jej życiu, padła ofiarą hejtu. Pewna osoba źle życzyła jej oraz jej nienarodzonemu dziecku. Gwiazda dołożyła wszelkich starań, by udowodnić, że nikt w sieci nie jest anonimowy.

Joanna Opozda walczy z hejtem

Joanna Opozda otrzymała od nieznanej osoby, która ukryła w internecie swoją tożsamość, pełne nienawiści wiadomości. Znalazły się w nich m.in. życzenia, by poroniła. Aktorka postanowiła zainterweniować i zgłosić sprawę na policję, ponieważ nie zgadza się na to, żeby hejterzy czuli się bezkarni. Ostatecznie Joannie udało się odnaleźć autorkę wiadomości i dowiedzieć, że inne znane gwiazdy również otrzymywały od niej pogróżki.

- Mnie w ogóle przeraża to, co dzieje się teraz na świecie, w Polsce. Ten hejt, ta nienawiść, to na jaki poziom to weszło, jest przerażające. Kiedy zobaczyłam te wiadomości, to tak jak już wspomniałam, pewnie to są hormony, jestem teraz wrażliwa, wszystko biorę do siebie, ale bardzo mnie to zabolało. Łzy stanęły mi w oczach, o czym pewnie nie powinnam mówić, bo wiem, że w ten sposób daję satysfakcję tej osobie, ale wiem już doskonale, kto to był. Nie mam pojęcia, skąd ta nienawiść. Zwykle ci hejterzy mają bardzo smutne życie, są bardzo nieszczęśliwi, ale nic nie usprawiedliwia takich zachowań, takich słów, które nie padły tylko do mnie, ale również do wielu innych znanych osób. Dowiedziałam się później, że też Filip Chajzer miał do czynienia z tą osobą i ona też życzyła śmierci jego dziecku. To jest po prostu dla mnie obrzydliwe. Niedopuszczalne. Uważam, że trzeba reagować na takie rzeczy, choć w Polsce to nie jest łatwe - podkreśliła Joanna Opozda w rozmowie z Karoliną Kalatzi z serwisu dziendobry.tvn.pl.

Aktorka wraz z innymi, znanymi osobami, zamierzają złożyć pozew zbiorowy przeciw hejterce.

- Chciałabym, żeby ta osoba powiedziała mi, dlaczego to robi. Chciałabym, żeby poniosła jakąś odpowiedzialność, Myślę, że świetnym rozwiązaniem byłyby jakieś prace społeczne, praca w hospicjum. To bym chciała zaproponować tej osobie - zadeklarowała aktorka.

Świąteczna piosenka Dzień Dobry TVN

Mikołaj Rey w świątecznym klipie Dzień Dobry TVN
Mikołaj Rey w świątecznym klipie Dzień Dobry TVN Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

Joanna Opozda dba o dobro dziecka

Jak Antoni Królikowski, mąż Joanny, zareagował na hejterskie wiadomości?

- Mojego męża, niestety, nie było w tym czasie w Polsce. Muszę przyznać, że działałam spontanicznie, pod wpływem emocji, ale absolutnie tego nie żałuję. Cieszę się, że pojechałam na policję i udało mi się ją namierzyć - powiedziała Joanna.

Aktorka dołoży wszelkich starań, by jej dziecku nie wydarzyła się żadna krzywda.

- Jeżeli ktoś zaczyna atakować bliskie mi osoby, moje dziecko, które ja już kocham, już czuję się mamą, to we mnie budzi się taka lwica. Nie dam w ten sposób mówić. (...) Zrobię wszystko, żeby chronić moje dziecko. Ciągle jeszcze zastanawiamy się z Antkiem, jak to będzie z wizerunkiem malucha. Wcale się nie dziwię, że wielu rodziców nie decyduje się, by pokazywać twarz dziecka. Chciałabym, żeby moje dziecko miało szczęśliwe dzieciństwo i jego dobro jest dla mnie priorytetem - podkreśliła Opozda.

ciąża

Jak stres wpływa na kobietę w ciąży i jej dziecko?
Jak stres wpływa na kobietę w ciąży i jej dziecko?Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Reporter: Karolina Kalatzi

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN Online

Pozostałe wiadomości