Antek Królikowski odwiedził grób swojego ojca. "Niektórzy odchodzą zbyt szybko"

Antek Królikowski
Antek Królikowski
Źródło: Bartosz Krupa/East News
Od śmierci Pawła Królikowskiego minęły już blisko dwa lata, jednak pamięć o nim nie ginie. Za utalentowanym aktorem tęsknią zarówno fani, jak i rodzina. Teraz jego syn, Antoni Królikowski, opublikował zdjęcie grobu taty.

Śmierć Pawła Królikowskiego

Paweł Królikowski zmarł 27 lutego 2020 roku w wieku 58 lat po wyczerpującej walce z chorobą neurologiczną. Wiadomo, że w szpitalu przebywał od grudnia poprzedniego roku, jednak wszyscy żywili nadzieję, że artysta zwycięży chorobę. Niestety, nie udało się. Rodzina bardzo przeżyła stratę aktora i cały czas pielęgnuje pamięć po nim. Wspólnymi siłami tworzą także Festiwal Kultury i Piosenki Polsko-Czeskiej w Kudowie-Zdroju, któremu Paweł był bardzo oddany.

- Chcemy kontynuować tradycję festiwalu, który był dla taty bardzo ważny. Zależy nam, aby w ramach tej imprezy zaprezentować coś, co będzie dotyczyło Pawła Królikowskiego i upamiętniało jego imię - mówił Antek Królikowski w rozmowie z "Fleszem".

Grób Pawła Królikowskiego

Przez pandemię koronawirusa rodzina Pawła Królikowskiego miała problem z tym, by wystawić aktorowi godny pomnik. Kilka tygodni temu jednak już się to udało. Na warszawskich Powązkach można znaleźć nowoczesny grób artysty, którym jest wykonana z białego kamienia płyta z pęknięciem w kształcie krzyża. Wyryto na niej inskrypcję: "Słońcem jest dla mnie twój uśmiech". Jak wyjaśnił Antek Królikowski, te słowa zostały napisane przez jego ojca do jednej z piosenek popularnego w latach 90. programu dla młodzieży pt. "Truskawkowe studio". Równocześnie to ulubiony cytat całej rodziny.

W Dzień Wszystkich Świętych Antoni Królikowski odwiedził grób swojego taty i opublikował w mediach społecznościowych jego zdjęcie. Fotografię pomnika opatrzył słowami modlitwy za wiernych zmarłych, czyli "Wieczne odpoczywanie". Aktor zamieścił je w języku łacińskim.

- Requiem aeternam dona eis, Domine, et lux perpetua luceat eis. Requiescant in pace Pater. Amen - napisał Antek Królikowski na Instagramie.

Zdjęcie poruszyło internautów, którzy tłumnie zaczęli zamieszczać komentarze pod postem. Czytamy: "Wspaniały aktor i jeszcze wspanialszy człowiek. Ściskam Was", "Wspaniały aktor. Na pewno się opiekuje Waszą rodzinką tam z góry i jest dumny z Waszych sukcesów" czy "Był w Białymstoku ze spektaklem 'Goło i wesoło'... Przecież tylko jego uśmiech i striptiz był najlepszy. Nie ujmując innym. Niektórzy odchodzą zbyt szybko, my zostajemy i cierpimy. W pamięci naszej Twój tata zostanie na zawsze".

Zobacz także:

Autor: Sabina Zięba

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?
Materiał promocyjny

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla
Materiał promocyjny

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla