Gwiazdy

Ed Sheeran o niezwykłej przyjaźni z Eltonem Johnem. "Dzwoni do mnie każdego ranka"

Gwiazdy

Autor:
Sabina
Zięba

O tym, że Ed Sheeran i Elton John zdecydowali się nagrać wspólną piosenkę świąteczną głośno jest już od kilku tygodni. Teraz jednak okazuje się, że łączy ich niezwykła więź. Muzycy rozmawiają ze sobą każdego dnia i stali się niezwykle bliscy.

Nowa płyta Eda Sheerana

Już 29 października tego roku, czyli zaledwie kilka dni temu, premierę miała długo oczekiwana czwarta płyta Eda Sheerana pt. "=". Znany wokalista jest z niej niezwykle dumny i uważa, że jest to jego najlepszy album. Wyznał: "To naprawdę osobisty zapis, który wiele dla mnie znaczy. Moje życie bardzo się zmieniło w ciągu ostatnich kilku lat – ożeniłem się, zostałem ojcem, doświadczyłem straty i właśnie nad tymi tematami zastanawiałem się w trakcie tworzenia albumu".

Muzyk miał zaplanowanych wiele aktywności związanych z promocją nowej płyty, jednak w zeszłym tygodniu ogłosił, że choruje na koronawirusa. Aktualnie izoluje się w zaciszu własnego domu i postępuje zgodnie z rządowymi wytycznymi, postanowił jednak nie rezygnować ze wszystkich planów dotyczących promocji. Udziela wywiadów wirtualnie i daje występy online. Podczas ostatniego z nich, czyli transmisji na żywo Apple Music "First Listen" opowiedział o niezwykłej relacji, jaka łączy go z Eltonem Johnem.

Przyjaźń Eltona Johna i Eda Sheerana

Ed Sheeran ujawnił, że jego przyjaźń z kultowym wokalistą trwa już od pewnego czasu. Rozpoczęła się w marcu tego roku, kiedy zmarł przyjaciel i mentor 30-latka, Michael Gudinski. Wówczas muzyk przechodził ciężki czas. Właśnie wtedy doczekał się telefonu od troskliwego gwiazdora.

- Kiedy Michael zmarł, Elton zadzwonił do mnie następnego dnia, żeby sprawdzić, jak się czuję. A ja naprawdę nie byłem w dobrym stanie. Od właśnie tamtego momentu dzwoni do mnie dosłownie każdego dnia - wyznał Ed Sheeran.

Sheeran dodał, że w porannych pogawędkach uczestniczy również jego roczna córka Lyra, która jest owocem związku muzyka z Cherry Seaborn.

- Myślę, że ludzie sądzą, że przesadzam i kłamię, kiedy mówię, że dzwoni codziennie, ale naprawdę dzwoni do mnie każdego ranka. Nawet jeśli to jest jakieś 10 sekund, to dzwoni co rano. (...) Stało się to tradycją. Rano karmię Lyrę owsianką, dostaję telefon od Eltona i mówię: "Lyro, przywitaj się z Eltonem". To po prostu stało się codziennością. Nie ma wielu takich ludzi w moim życiu i naprawdę bardzo go doceniam - powiedział Ed Sheeran w rozmowie z Zanem Lowe.

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: cover video/x-news

Pozostałe wiadomości