Syn Beaty Tadli idzie w jej zawodowe ślady. "Od dzieciństwa mama czytała mi gazety do snu"

Jan Kietliński jest jedynym dzieckiem Beaty Tadli. Jak się okazuje – niedaleko pada jabłko od jabłoni, bo 20-latek chce, tak jak jego rodzice, związać swoją przyszłość z dziennikarstwem. Czy mama go do tego namawiała? Który rodzaj dziennikarstwa jest mu szczególnie bliski? O tym opowiedział w Dzień Dobry TVN.

Syn Beaty Tadli chce zostać dziennikarzem

Jan Kietliński jest owocem miłości Beaty Tadli i jej byłego męża - Radosława Kietlińskiego. Jego rodzice są znanymi dziennikarzami, więc 20-latek od dziecka wiedział, jak wygląda praca w tym zawodzie. – Bywał ze mną w przeróżnych redakcjach, w których miałam przyjemność pracować. Poza tym w domu się zawsze dużo rozmawiało – powiedziała mama Jana. Ale, jak wyjaśniła, nie namawiała syna, by obrał taką samą jak ona ścieżkę kariery. - On jest tak przywiązany do swojej wolności, swojego wyboru, że nie jestem w stanie mu niczego narzucić , wręcz przeciwnie – pojawia się w nim bunt, gdybym chciała to zrobić, więc to jego własna droga, którą sam sobie na razie wybrał, a zobaczymy, co będzie dalej – podkreśliła Beata Tadla.

Jan Kietliński wybrał drogę reporterską

Jan Kietliński w Dzień Dobry TVN wyjawił, że nie chce prezentować informacji czy zajmować się show-biznesem. Zamierza natomiast związać się z reportażem. – W tym momencie pracuję w bardzo fajnym teamie, w którym jest m.in. Maja Staśko. Zajmujemy się takimi sprawami reportażowymi, czymś, co może pozostawić ślad. Chcemy pisać o rzeczach mocnych, interesujących, dla szerszej publiki. Także rzeczywiście nie skupiamy się na newsach, rozrywce, ale staramy się wyszukiwać takie tematy, które mogłyby gdzieś tam się odcisnąć, spowodować jakiś feedback – powiedział Jan.
Podkreślił też, że pamięta, jak mama do snu czytała mu gazety, a jego pierwsza zabawka nazywała się koń "Rywin". – Nie miałem oczywiście pojęcia, kto to jest – stwierdził ze śmiechem. To jednak zaprocentowało, bo Jan pokochał czytanie książek, wyszukiwanie ciekawostek i z chęcią poszerza swoje horyzonty.
- Jest człowiekiem otwartym na świat, z którego chce jak najwięcej czerpać. Ma też ogromną potrzebę uwrażliwiania. Pokazywania rzeczy, które z jego punktu widzenia są istotne – zaznaczyła mama 20-latka.
Jan Kietliński ma już za sobą pierwsze publikacji. Więcej informacji o nich znajdziesz w rozmowie w naszym studio. Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl .
Zobacz także:
Autor: Dominika Czerniszewska

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości