James Dean skończyłby dziś 91 lat. "Porsche, którym jechał, uchodzi za przeklęte"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Co słychać w show-biznesie?
Co słychać w show-biznesie?
James Arthur o słodko-gorzkiej miłości
James Arthur o słodko-gorzkiej miłości
Rozwód Gwyneth Paltrow
Rozwód Gwyneth Paltrow
Zachary Levi o sławie i byciu superbohaterem
Zachary Levi o sławie i byciu superbohaterem
Kto jest największym fanem U2?
Kto jest największym fanem U2?
Filmy na najgorętszych plażach świata
Filmy na najgorętszych plażach świata
Najlepsze filmy o UFO
Najlepsze filmy o UFO
Sukces nie zna wieku
Sukces nie zna wieku
Matthew McConaughey jakiego nie znacie
Matthew McConaughey jakiego nie znacie
Will Smith jakiego nie znacie
Will Smith jakiego nie znacie
Kulisy pracy i przyjaźni Matta Damona i Bena Afflecka
Kulisy pracy i przyjaźni Matta Damona i Bena Afflecka
Australijczycy podbijają Hollywood
Australijczycy podbijają Hollywood
Karolina Szymczak zagrała u boku Brada Pitta
Karolina Szymczak zagrała u boku Brada Pitta
Anna Wendzikowska i Simu Liu
Anna Wendzikowska i Simu Liu
8 lutego James Dean obchodziłby 91. urodziny. Hollywoodzki aktor zginął w wypadku samochodowym. Choć dziś uznawany jest za jednego z największych amantów amerykańskiego kina, został doceniony dopiero po śmierci. Jaki był na co dzień i w kim się podkochiwał? O zaskakujących faktach z życia gwiazdora opowiedziała w studio Dzień Dobry TVN Sandra Hajduk-Popińska.

James Dean - okoliczności śmierci

James Dean zginął 30 września 1955 roku w wieku zaledwie 24 lat. Znany był głównie z takich produkcji jak "Buntownik bez powodu", "Na wschód od Edenu" czy "Olbrzym". Młody aktor nie zdążył jednak nacieszyć się popularnością, a jego kunszt artystyczny doceniono dopiero po tragicznym wypadku, kiedy to pośmiertnie otrzymał od Amerykańskiej Akademii Filmowej nominację do Oscara. Była to pierwsza tego rodzaju sytuacja w historii przyznawania nagród.

Okoliczności śmierci Jamesa Deana do dziś budzą kontrowersje. Mówi się, że na samochodzie, który prowadził gwiazdor, ciąży klątwa.

- Jechał w swoim Porsche, które dzisiaj uchodzi za przeklęte. Wyjaśnię, że ten wypadek nie był ani z winy Deana, ani z winy kierowcy drugiego pojazdu. Samochód, którym jechał, był jego oczkiem w głowie. Jechał nim po raz pierwszy, bo testował go przed wyścigami. Ten samochód przetrwał wypadek, później trafił do warsztatu i tam podobno dziwne rzeczy się z nim działy. Złodzieje, którzy próbowali go ukraść, zginęli w niewyjaśnionych okolicznościach. Mechanik, który próbował go naprawić, doznał kontuzji. Zła energia - ocenia w studio Dzień Dobry TVN Sandra Hajduk-Popińska.

James Dean - życie prywatne i orientacja seksualna

Kochało się w nim wiele kobiet, od dekad uważany jest za amanta. W życiu prywatnym miał jednak ponoć bardzo luźny stosunek do dress code'u. - Na co dzień był po prostu niechlujem. Doszukałam się takiej informacji, że podobno na ważne spotkania biznesowe z przedstawicielami branży filmowej przychodził boso albo z rozpiętym rozporkiem - wyjawia Hajduk-Popińska.

Do dziś nie wiadomo, czy James Dean był hetero-, czy biseksualny. Niektórzy podejrzewają, że darzył szczególną sympatią innego popularnego gwiazdora. - O jego orientacji seksualnej wciąż się dyskutuje. Mówi się, że był zakochany w Marlonie Brando - tłumaczy w rozmowie z Małgorzatą Ohme i Filipem Chajzerem dziennikarka.

Więcej newsów z życia gwiazd usłyszycie w naszym materiale wideo. Nie zdążyliście obejrzeć Dzień Dobry TVN na żywo? Wszystkie odcinki programu dostępne są na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor: Berenika Olesińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości