Gwiazdy

Jakub Tolak odpowiada internaucie, który miał zgłosić go do sądu rodzinnego. "Kuratora miło ugościmy"

Gwiazdy

Aktualizacja:
Autor:
Justyna
Piąsta
Zosia Samsel i Jakub Tolak w podróży camperem z córeczką

Jakub Tolak i jego żona Zofia Samsel od kilku lat realizują swoją największą, życiową pasję - jeżdżą po świecie kamperem. Od kiedy urodziła się ich córka Tosia, podróżują wraz z dzieckiem. Jeden z internautów twierdzi, że złożył wniosek do sądu rodzinnego, by kurator przeprowadził wywiad środowiskowy i sprawdził, w jakich warunkach dziewczynka się wychowuje. Poprosiliśmy Tolaka o komentarz w tej sprawie. Co powiedział?

Jakub Tolak - życie w kamperze

Jakub Tolak i Zofia Samsel zamieszkali w kamperze, by odkrywać ciekawe zakątki Polski i Europy. W kilka miesięcy samodzielnie przerobili auto na swój drugi dom i mają tam wszystko, czego im potrzeba - łóżko, toaletę z prysznicem, kuchenkę gazową, zlew, lodówkę itd. W czerwcu tego roku na świat przyszła ich córka Tosia. Początkowo wyruszali wraz z dzieckiem w minipodróże po Polsce, a niedawno, z półrocznym już maluchem, wybrali się do Hiszpanii. O swoich przygodach opowiadają na kanale na YouTubie "Foxes in Eden".

Dzieci

Propozycje zabawek na Dzień Dziecka
Propozycje zabawek na Dzień DzieckaDzień Dobry TVN
wideo 2/7

W Dzień Dobry TVN para mówiła, jak wygląda codzienność na czterech kółkach i sześciu metrach kwadratowych. Do życia w podróży zainspirowała ich wspólna wycieczka po USA.

- Spaliśmy w osobówce, ale poczuliśmy, że to życie w drodze to coś zupełnie innego - tłumaczy aktor. - Postanowiliśmy zobaczyć, jak to będzie na pełen etat - dodaje. Jak podkreśla, dzięki podróżom kamperem ich córka może od małego podziwiać przepiękne widoki. - Wbrew pozorom Tosia się czuje w drodze. Jak byliśmy w mieszkaniu to wydawało nam się, że ona się częściej nudziła - zaznacza. - Mamy ze sobą dom, swoje łóżko i zawsze można się tam schować, dziecko jest u siebie - podkreśla.

Podróż kamperem z małym dzieckiem

Pod najnowszym filmem, w którym relacjonowali wyjazd do Hiszpanii, jeden z internautów napisał: "Zgłosiłem do sądu rodzinnego wniosek o wgląd w sytuację rodzinną (mieszkanie w takich warunkach w kamperze) - pierwszą czynnością, którą wykona sąd, będzie wysłanie na miejsce kuratora, który zbada sytuację. Pozdrawiam."

Jakub Tolak w rozmowie z Justyną Piąstą z dziendobry.tvn.pl wyznał, jak zareagował, gdy przeczytał wpis anonimowego internauty.

- Ten komentarz wydaje mi się równocześnie niedorzeczny i niepokojący. Niedorzeczny, bo nieco absurdalne jest zgłaszanie szczęśliwej rodziny, która udała się z dzieckiem na wycieczkę. Idąc tym tropem, w okresie wakacyjnym sąd rodzinny powinien mieć ręce pełne roboty. Niepokojący, bo w wielu polskich rodzinach wciąż niestety dzieje się dzieciom wiele zła, a mimo to, ktoś uważa, że to nasza rodzina wymaga interwencji. To brzmi jak akceptacja patologii, tylko dlatego, że wrosła w standardowy obraz społeczeństwa. To, że jesteśmy do czegoś przyzwyczajeni, nie znaczy, że jest to dobre. Tak samo jak niestandardowy sposób życia nie jest z definicji czymś złym - powiedział Kuba.

Jakub Tolak z żoną i córką podróżują kamperem

Tolak nie zamierza przejmować się "straszeniem" anonima z Internetu. Mimo to, gdyby sprawa faktycznie trafiła do sądu, to Kuba i jego żona Zosia z chęcią przyjmą u siebie kuratora.

- Ogólnie myślę, że to raczej trolling. Jeśli nie, to mam nadzieję, że sąd umie oddzielić ziarna od plew. Pamiętajmy też, że sądy polskie nie działają za granicą, choć kuratora w Hiszpanii miło ugościmy. Na spokojnie, wszystko jest i będzie dobrze! Tosia radzi sobie świetnie - podkreślił Jakub.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości