Iga Krefft opowiedziała o nerwicy i depresji. Publiczne wyznanie wiele zmieniło. "Bardzo się stresowałam"

Co słychać w świecie show-biznesu?
Źródło: Dzień Dobry TVN
Iga Krefft jakiś czas temu postanowiła poruszyć w mediach społecznościowych bardzo ważny temat zdrowia psychicznego. Przyznała, że sama borykała się z nerwicą i epizodami depresji. Ulgę przyniosło jej leczenie farmakologiczne. Wyznanie miało zainspirować fanów do poszukiwania pomocy w kryzysie.

Iga Krefft o zdrowiu psychicznym

Iga Krefft, znana wokalistka i aktorka, niedawno opowiedziała w mediach społecznościowych, że od 6 lat choruje na nerwicę z epizodami depresji. Dwa lata temu przeszła załamanie nerwowe. Pomoc lekarza pozwoliła jej dojść do siebie.

- Gdyby nie leczenie, nie wiem, jak by się to skończyło... Nikt wtedy nie wiedział o tym, bo było to dla mnie potwornie wstydliwe. (...) Przez tyle lat wypierałam chorobę, która wcale się nie zmniejszała, tylko rosła w siłę. Autostrada do najgorszych stanów nie zatrzymywała się na lęku tylko przechodziła w zwykłą rezygnację z chęci na cokolwiek. Łatwiej było płakać, odczuwać ból całym ciałem i poddać się. Kolejny raz poratowałam się wiedzą z internetu i poszłam wreszcie do psychiatry - wyznała na Instagramie.

Wyznanie Igi Krefft

Z jakimi reakcjami ze strony fanów spotkała się Iga? Okazuje się, że nie dość, że otrzymała mnóstwo ciepłych słów od internautów, to jeszcze pomogła wielu obserwatorom.

- Bardzo się stresowałam, żeby oficjalnie poruszyć ten temat. Byłam naprawdę zaskoczona, że tak pozytywny był odbiór, że wszyscy wykazali ogromne wsparcie. Co dla mnie najważniejsze, dostałam mnóstwo wiadomości od osób, które dzięki temu, że przeczytały moją relację, same postanowiły ruszyć ten temat i zadbać o swoje zdrowie psychiczne. Tak naprawdę to było moim głównym celem, bo wiem, jak dużo mi dało to, że sama mogłam zaczerpnąć wiedzy z takiej relacji, kiedy ja byłam chora. Hejt się nie pojawił. Jestem zachwycona, że zbieram wokół siebie tak pozytywnych, fajnych ludzi - podkreśliła Krefft w rozmowie z Sandrą Hajduk-Popińską.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor: Justyna Piąsta

Reporter: Sandra Hajduk-Popińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości