Gwiazdy świętują Dzień Ojca. Pokazały zdjęcia z rodzinnych albumów

Gwiazdy o Dniu Ojca
Mateusz Jagielski, Mateusz Grochocki, Tomasz Urbanek/East News
23 czerwca w Polsce obchodzony jest Dzień Ojca. Uczcić to wyjątkowe święto postanowiły także gwiazdy. Na ich profilach w mediach społecznościowych pojawiły się życzenia i wspomnienia. Zobaczcie, kto pokazał rodzinne fotografie.

Gwiazdy świętują dzień ojca

Lara Gessler wstawiła zdjęcie swojej córki i partnera. Napisała, że dzięki postawie swojego ojca wiedziała, jakiego taty potrzebuje dla własnych dzieci.

- Trafiłam tak dobrze, że lepszego Taty bym sobie nie wymarzyła. @piotr.szelag kocham patrzeć na Ciebie i Nenę… Kocham Twoją troskliwość, łagodność, ciepło. Uwielbiam, kiedy trzymając ją na rękach wąchasz jej głowę, a potem całujesz. Jesteś Tatą z moich snów - wyznała Lara pod zdjęciem.

Joanna Koroniewska również postanowiła wspomnieć o tacie swoich dzieci. Na jej instagramowym koncie pojawiło się zdjęcie niekompletnie ubranego Macieja Dowbora z jedną z córek pary. Jak wspomniała aktorka, ten dzień będzie należał do niego, bo ona jest w teatrze.

- Jednego jestem pewna, moje córki mają najwspanialszego tatę na świecie! ❤️❤️ Nie jest doskonały ( bo kto jest??oprócz mnie ? ), ma swoje ojcowskie wady i przywary, ale ma też ogromne serce, dużo cierpliwości (mimo wszystko) i ciepła❤️ - podkreśliła Koroniewska.

Olivier Janiak wyznał, jakim sam jest ojcem . Prezenter TVN każdego dnia stara się być dobry dla swoich synów. Przyznał, że to ogromne wyzwanie, któremu próbuje sprostać.

- Jak nie popsuć im życia, jak ich prowadzić, wspierać, motywować by chłonęli świat, byli ciekawi, otwarci, dobrzy dla siebie i innych, to codzienna troska, nieustanna praca nad sobą, nad "wydłubywaniem gena" i niepowielaniem schematów, do tej życiowej roboty się nastawiam do końca świata i jeden dzień dłużej. Postaram się nie truć Panowie - napisał Janiak.

Robert Stockinger podzielił się z internautami prywatną fotografią z dzieciństwa, na której występuje ze swoim ojcem, popularnym aktorem Tomaszem Stockingerem. Opublikował też aktualne zdjęcie, na którym są razem.

- Wszyscy znają Cię z wielu ról. Ja Cię znam i kocham za tę, której nie zna nikt inny, Tato - podkreślił dziennikarz Dzień Dobry TVN.

Edyta Herbuś pokazała zdjęcie ze swoim tatą i wyznała, że to do jego akompaniamentu ćwiczyła swoje pierwsze kroki taneczne. Wspomniała także, że śledzi on jej poczynania w Internecie i wie, że zawstydziła go tym postem.

- Twój zachwyt mnie uskrzydlał... Bardzo Cię kocham - zapewniła tancerka i aktorka.

Paweł Małaszyński wstawił zdjęcie z tatą i postanowił posłużyć się cytatem. - Matki dają naszemu duchowi ciepło, a ojcowie światło - napisał poetycko aktor.

Kolejną gwiazdą, która podzieliła się rodzinnymi wspomnieniami, jest Małgorzata Rozenek - Majdan . Gwiazda przyznała, że tata nie miał z nią łatwo: musiał znosić ciągłe zwroty akcji w jej życiu oraz decyzje, które początkowo wydawały się kontrowersyjne.

- Jestem podobna do Niego nie tylko fizycznie, ale też z charakteru. Niestety wady też mam po Tacie ?. Tato był zawsze, dla mnie i mojego brata wzorem. Ojcem, który pokazał nam wszystkie ważne rzeczy, nauczył nas wartości, a przede wszystkim zawsze dla nas był. Zawsze❤️. W domu było powiedzenie „jak trwoga to do Boga” ?, bo wiadomo było, że Tato ogarnie każdą sytuacje - zwierzyła się Perfekcyjna Pani Domu.

Wspomnienie swojego taty wstawiła Paulina Młynarska. Wojciech Młynarski zmarł 15 marca 2017 roku. Dziennikarka pod zdjęciem umieściła wiersz swojego autorstwa, a oto jego fragment:

Wszystko, cośmy kochali

i co mi zostało

zapisane przez Ciebie

w cichym testamencie,

powiada mi,

że czasu mieliśmy za mało,

choć byłeś przy mnie na każdym

ostrzejszym zakręcie.

Dzień Ojca w Polsce

W Polsce Dzień Ojca jest obchodzony co roku 23 czerwca od 1965 roku. To święto zostało zapoczątkowane w Stanach Zjednoczonych. Wówczas uznano, że będzie to idealne dopełnienie Dnia Matki. Choć nigdy nie dorównał mu popularnością.

Na świecie Dzień Ojca obchodzony jest w różnych terminach. W Niemczech, na Litwie, w Austarlii i w Wielkiej Brytanii jest to ruchome święto. Natomiast we Włoszech, Portugalii, a także Hiszpanii życzenia tacie składa się 19 czerwca.

Zobacz wideo: Po wypadku nie rozpoznał ojca, ale zaczął płynnie mówić w obcym języku. Historia czeskiego żużlowca Mateja Kusa

Dzień Dobry TVN

>>> Zobacz także:

Meghan dała Harry’emu wyjątkowy prezent w jego pierwszy Dzień Ojca. "Chciałam, żeby to było coś sentymentalnego"

Ewa Bem wraca na scenę po śmierci córki. "Jestem w pewnym sensie zdewastowana"

Ranking Szkół Wyższych 2021. Które polskie uczelnie są najlepsze?

Autor: Daria Pacańska

podziel się:

Pozostałe wiadomości