Po "Top Model" przytyła i z tego powodu mierzy się z hejtem. Przytoczyła kilka obrzydliwych wpisów

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Kocham moje ciało takie jakie jest
Kocham moje ciało takie jakie jest Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Świat mody - przynajmniej teoretycznie - zaczyna się otwierać na modelki, które mają bardziej kobiece kształty. Niestety za tymi zmianami nie idzie nasze myślenie o tym, jak powinno wyglądać ciało. Na własnej skórze doświadczyła tego uczestniczka programu "Top Model" Gracja Kalibabka. Z jakimi nieprzyjemnymi komentarzami na temat swojego wyglądu się spotkała? O tym opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

Gracja Kalibabka o hejcie

Kiedy Gracja Kalibabka pojawiła się programie "Top Model" miała zaledwie 18 lat i była bardzo szczupłą dziewczyną. Z czasem, nabrała jednak bardziej kobiecych kształtów. Zmiana ta spowodowała, że zaczęła inaczej postrzegać swoje ciało. - Zrozumiałam, że nie jest ono po to, żeby cieszyć oko innych. To nie jest w ogóle wyznacznik piękna. Nasze ciało to jest taka magiczna maszyna, dzięki której w ogóle żyjemy. Dzięki ciału możemy robić bardzo dużo rzeczy, [...], musimy je kochać i o nie dbać - powiedziała modelka.

Niestety po nabraniu kobiecych kształtów Gracja zaczęła otrzymywać bardzo nieprzyjemne komentarze na temat jej wyglądu. Przeczytała m.in. "Twoje cycki raz są obwisłe, a raz sterczą, jak by były plastikowymi balonami. Zrobiłaś je"; "I gdzie ta chuda modeleczka, szans już brak", "Ale przytyła!". - Nie rozumiem, jak to w ogóle się dzieje. Najbardziej zastanawia mnie, dlaczego kobieta kobiecie takie komentarze pisze - stwierdziła modelka i dodała, że aż 90 proc. tego rodzaju wpisów zostawiają właśnie panie.

Gracja nie odpowiada na tego rodzaju komentarze. - Nie chcę sobie zaśmiecać głowy zakompleksionymi ludźmi, nieszczęśliwymi, bo czy cię ten komentarz ruszy, czy nie, to i tak zostaje w twojej głowie - powiedziała.

Gracja Kalibabka o drodze do akceptacji samej siebie

Modelka przyznała, że zaakceptowanie tego, jak wygląda, nie przyszło jej łatwo. Na szczęście to się udało i jest z siebie bardzo dumna. - W wieku 16 lat, 15 w sumie się zaczęło, miałam zaburzenia odżywiania. Chorowałam, ogólnie to trzy lata. Było mi bardzo ciężko się z tego wydostać. Myślę, że taką jedną rzeczą, dzięki której udało mi się, to jest sport, który mnie ukształtował - dodała.

Gracja dodała, że obecnie znajduje się w bardzo trudnym momencie swojego życia. - Zmagam się z zaburzeniami somatycznymi, atakami paniki, depresją już półtora roku. Daję sobie czas, swojemu ciału, umysłowi, żeby odpoczął i się zregenerował. Wrócił na właściwe tory - stwierdziła.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości