Gwiazdy

Włoska sielanka Giuseppe Zanottiego. Słynny projektant butów pokazał nam swoją posiadłość

Gwiazdy

Autor:
Justyna
Piąsta
Reporter:
Anna Puślecka
Włoska sielanka największego projektanta butów
Dzień Dobry TVNWłoska sielanka największego projektanta butów

O jego butach mówi się, że są dziełami sztuki. Projekty Giuseppe Zanottiego dobierają do swoich kreacji gwiazdy kina i show-biznesu, w tym m.in. Kanye West, Beyoncé, Rita Ora, Rihanna, Jennifer Lopez czy Lady Gaga. Anna Puślecka odwiedziła projektanta w jego włoskiej posiadłości.

Jak Giuseppe Zanotti został projektantem?

Choć jest jednym z najlepszych projektantów butów na świecie, nie lubi metropolii ani tzw. wielkiego świata. Giuseppe Zanotti nadal mieszka na wsi, a w jego domu jest mnóstwo książek i zdjęć najbliższych, w tym rodziców.

- Mama była krawcową i w pewnym sensie zaraziła mnie miłością do mody. Jej pierwsza praca wpłynęła na mnie, na rozwój zawodowy i wybór, by zostać projektantem i tworzyć buty. Jako pamiątkę zatrzymałem jej czółenka z tamtego czasu - wyznał projektant.

Jakie wspomnienia wiążą się z tymi butami? - Kiedy byłem małym dzieckiem na początku lat 60., klientki mamy wkładały te buty do miar sukienek, które mama dla nich szyła. Pamiętam, że natychmiast ich figura wydłużała się, a one stawały się uwodzicielskie. Do tego stopnia, że zaczynały przybierać pozy i zmieniały wyraz twarzy. Miałem wtedy 6-7 lat i pamiętam, że bawiłem się, przymierzając czółenka mamy - wspomina Giuseppe.

Więcej na temat:

Dom Giuseppe Zanottiego

Willa Zanottiego pochodzi z XVIII wieku. Jest eklektyczna i w pewnym sensie oddaje cechy charakteru Giuseppe. - Odzwierciedla mój wewnętrzny chaos, który bez wątpienia mam. Nigdy nie jestem czarno-biały - podkreślił.

W ogrodzie włoskiego projektanta mieszkają dwie kury - Brigitte i Coco. - To są moje muzy. Nigdy nie wylądują na talerzu - powiedział Zanotti. Na terenie posiadłości znajduje się również gaj oliwny, w którym organizowane są kolacje dla przyjaciół.

Giuseppe osiągnął ogromny sukces w świecie mody. Jakie ma jeszcze marzenia? - Marzę, by przeżyć jeszcze jeden epizod. Trochę jak w serialu telewizyjnym. Chciałbym nadal tworzyć i nowy odcinek nie oznacza tylko stworzenia nowej kolekcji butów, lecz przejścia kolejnego etapu życia. Nie umiem stać w miejscu - podsumował Zanotti.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Reporter: Anna Puślecka

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości