Gwiazdy

Gérard Depardieu został oskarżony o gwałt. Ofiarą ma być 22-letnia aktorka

Gwiazdy

Gérard Depardieu

Francuski aktor Gérard Depardieu został oskarżony o gwałt i napaść seksualną. Francuski aktor miał popełnić niedozwolone czyny w 2018 r., a jego ofiarą ma być 22-letnia kobieta. Artysta zaprzecza oskarżeniom.

Gérard Depardieu został oskarżony o gwałt

Jak donosi The Guardian, wstępne dochodzenie w sprawie oskarżeń o gwałt przeciwko Gérardowi Depardieu zostało zamknięte w 2019 r. z powodu braku dowodów. Wrócono do niego jednak jesienią ubiegłego roku i w grudniu zostały wniesione zarzuty karne.

Ofiara zeznała, że "została dwukrotnie wykorzystana seksualnie przez aktora w trakcie nieformalnej próby do przygotowywanego przedstawienia teatralnego". Miało do tego dojść w paryskiej rezydencji Depardieu w VI dzielnicy Paryża 7 i 13 sierpnia 2018 roku. Według źródła zbliżonego do sprawy, francuski artysta jest przyjacielem rodziny kobiety.

Gérard Depardieu odrzuca oskarżenia

Adwokat artysty, Hervé Temime, powiedział AFP, że jego klient jest wolny, ale znajduje się pod nadzorem sądowym i "całkowicie odrzuca oskarżenia". Z kolei prawnik kobiety, Élodie Tuaillon-Hibon wyraził nadzieję, że "prywatna sfera jego klientki będzie uszanowana" w miarę rozwoju sprawy.

Gérard Depardieu - kariera

Depardieu wystąpił w prawie 200 filmach i jest jednym z nielicznych francuskich aktorów, którzy zasłynęli w Hollywood. Zdobył Złoty Glob za rolę w "Zielonej karcie", anglojęzycznej komedii romantycznej z 1990 roku, w której zagrał u boku Andie MacDowell. Za tytułową rolę w "Cyrano de Bergerac" otrzymał nominację do Oscara dla najlepszego aktora.

>>> Zobacz także:

Aga i Wojtek ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" obchodzili drugą rocznicę małżeństwa. "Było dużo plusów i minusów"

Yazemeenah Rossi. 65-letnia modelka, która zachwyca urodą. "Mój wygląd wynika z tego jak sama o sobie myślę"

Sekrety diety Małgorzaty Rozenek-Majdan. Dietetyczka gwiazdy: "Czasem musiałam ją stopować"

Zobacz także: Armie Hammer porzucony przez swoją agencję aktorską. Wszystko przez niepokojące doniesienia o kanibalizmie i gwałcie:

Autor: Iza Dorf

Źródło: theguardian.com

Pozostałe wiadomości