Gwiazdy

Filip Chajzer pierwszy raz w Paryżu. Internauci radzą, co warto zobaczyć w tym mieście

Gwiazdy

Aktualizacja:
Jakub Kamiński/East News

Filip Chajzer korzysta z sezonu wakacyjnego i w wolnym czasie postanowił zwiedzić miasto, w którego nigdy nie miał okazji odwiedzić. Na Instagramie poinformował, że wybiera się na jednodniową wycieczkę do Paryża. Co warto zobaczyć w stolicy Francji? O pomoc poprosił swoich fanów.

Filip Chajzer w podróży do Paryża

W zabawnym poście na Instagramie dziennikarz napisał, że choć ma niemal 37 lat, to nigdy jeszcze nie był w Paryżu. Filip Chajzer w humorystyczny sposób opisał problemy związane z wypożyczeniem samochodu i przywołał historię używania widelca, która łączy Polskę i Francję. Wszystko to jednak było pretekstem, by poprosić użytkowników sieci o rekomendacje, co można zobaczyć w Paryżu w krótkim czasie. Bardzo krótkim, ponieważ Filip Chajzer na zwiedzanie stolicy Francji ma zaledwie jeden dzień. Chciałby odwiedzić miejsca nieoczywiste.

– Widelec, Chopin, a teraz dokument w telefonie! Znowu zaskakujemy, chociaż z tym osławionym dzięki naszemu ministerstwu obrony narodowej widelcem to nie tak też do końca. Przypomnę - "To są ludzie, którzy uczyli się od nas jeść widelcem parę wieków temu, więc być może w taki sposób się teraz zachowują" - tak wiceszef MON Bartosz Kownacki wypowiedział się o Francuzach.

Więc – Katarzyna Medycejska przywiozła kilka tuzinów widelców do Francji w 1533 roku, gdy przyjechała z Florencji, by poślubić Henryka II. Jej syn, polski Henryk Walezy, a potem Henryk III, urodził się prawie 20 lat później, a na francuskim tronie zasiadł w 1574 roku. Widelec startupem już we Francji zatem nie był. Ale czekajcie, bo poniosło mnie deczko – co zobaczyć w Paryżu, kiedy ma się jeden dzień !? pomijając to, co oczywiste. Najfajniejszą nieoczywistość oczywiście pokażę z dumą – napisał na Instagramie.

Co zwiedzić w Paryżu?

Internauci żywiołowo zareagowali na wpis dziennikarza TVN. W odpowiedzi na jego pytanie, co zwiedzić w Paryżu, kiedy ma się na to tylko jeden dzień, zaproponowali ich zdaniem najciekawsze atrakcje stolicy Francji.

"Montmartre - schody przy Sacre Coeur. Przysiąść na dłuższą chwilę. Podziwiać panoramę Paryża i występy ulicznych artystów. Posłuchać jednego z nich delektując się chwilą", "Nowoczesną dzielnice La Defence", "Odwiedzić Disneyland pod Paryżem i zrobić sobie zdjęcie w uszach myszki Miki. W Paryżu być wieczorem, o pełnej godzinie, by zobaczyć Wieżę Eiffla mieniącą się światełkami z mostu Aleksandra", "Warto wziąć lunch na wynos i zjeść w Ogrodach Luksemburskich" , "Polecam za free taras widokowy, który znajduje się w Galerii Lafayette... i połączyć przyjemne z pożytecznym", "Kawa na Monmartre, poczuć ten wspaniały klimacik", "Ogrody w Wersalu. I rejs Sekwaną polecam. Z tego poziomu zobaczysz najwięcej zabytków Paryża", "Może to zabrzmi dziwnie ale piękny jest cmentarz Pere-Lachaise, pełen przepięknych grobowców", " Panorama Paryża spod Bazyliki Sacre-Coeur. Najlepiej wieczorem, kiedy wszystko jest oświetlone", "koniecznie choć chwila na zwiedzenie Opery Garnier! Wspaniałe miejsce!" – czytamy w komentarzach.

Zobacz wideo: Filip Chajzer zakłada fundację

Zobacz także:

Katarzyna Bujakiewicz w bikini biega po plaży. Fani: "Ten film powinien być na receptę"

Aleksandra Szwed pokazała zdjęcie ze szpitala po porodzie. Nietypowy sposób na odwiedziny: "Bardzo wzruszające"

Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka, nie tylko na wakacjach? "Im wcześniej zaczniemy uczyć dziecko zasad, tym lepiej"

Pozostałe wiadomości