Gwiazdy

Dziennikarze TVN w meczu hokeja z artystami. "To jest najtrudniejszy sport, jaki znam"

Gwiazdy

Autor:
Oskar
Netkowski
Reporter:
Dagmara Kowalczyk
Artyści kontra dziennikarze w słusznej sprawie

Pełna woli walki i determinacji ekipa TVN i TVN24 zagrała w charytatywnym meczu z Hokejową Reprezentacją Artystów Polskich. Rok temu ekipy zremisowały 7:7, stąd każda ze stron miała ogromny apetyt na zwycięstwo. Jednak nie wynik liczył się najbardziej na tafli lodowiska. Dochód z imprezy przekazano na ważny cel.

Sportowo-artystyczne emocje

W Bytomiu pojawiły się takie gwiazdy jak były znakomity hokeista Mariusz Czerkawski, wokalistka Ewelina Lisowska, aktorka Julia Wróblewska, satyrycy Rafał Bryndal i Jacek Łapot czy generał Roman Polko. Artyści zmierzyli się z drużyną dziennikarzy: Robertem Kantereitem, Tomaszem Olbratowskim, Darkiem Maciborkiem czy Arletą Zalewską. W akcji zobaczyliśmy także prezydenta Bytomia, Mariusza Wołosza.

- To jest najtrudniejszy sport, jaki znam - mówił Wojciech Zawioła, dziennikarz TVN24.

W pierwszych minutach spotkania artyści mieli już na koncie pierwsze punkty. Później dziennikarzom nie szło wcale lepiej, choć nie to tego dnia było najważniejsze.

- Strzelić TVN-owi pierwszą bramkę, to sukces niebywały - emocjonował się Andrzej Tomanek z kabaretu OTTO.

TVN kontra artyści - kto zwyciężył?

Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich pokonała drużynę TVN24 8:5. Artyści i dziennikarze nie skupiali się jednak ostatecznie na rywalizacji. Rozegrali mecz w szczytnym celu. Cały dochód z imprezy został przeznaczony na leczenie 10-letniego Kuby Goniwiechy. 

Choroba Niemanna-Picka

Chłopiec cierpi na chorobę Niemanna-Picka, która zwana jest dziecięcym Alzheimerem. Urodził się 3 października 2011 roku jako zdrowe dziecko. W wieku 3 lat rozwój Kubusia nagle się zatrzymał. Dziś chłopiec nie jest już samodzielny. Dwa razy w tygodniu musi uczęszczać na rehabilitację, która jest niezbędna w procesie leczenia. W Polsce istnieje lek, który może mu pomóc. Jest jednak "ale". Koszt miesięcznego leczenia to około 12 tysięcy złotych. 

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl. 

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Reporter: Dagmara Kowalczyk

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości