dziennikarze

  "To również żołnierze, tylko zamiast broni mają pióro i słowo".

  Reporterzy, dziennikarze i pracownicy polskich mediów połączyli siły i zwrócili się z poruszającym apelem do naszych sąsiadów. Krzyczą: "Wolność Ukrainie!". - Wspieramy Was i będziemy wspólnie walczyć - deklarują.

  Dziennikarze, korespondenci wojenni są wszędzie tam, gdzie dzieje się coś naprawdę ważnego. To dzięki ich zaangażowaniu i pracy w niezwykle trudnych warunkach wiemy, co się dzieje w miejscach, w których toczy się wojna. Z jakimi sytuacjami muszą się mierzyć? Jak dbają o swoje bezpieczeństwo? Na ten temat rozmawialiśmy z Katarzyną Górniak reporterką Faktów TVN i TVN 24 oraz Kamilem Młyńczykiem, operator Faktów TVN i TVN24.

  "Czasami bliscy płacą wyższą cenę".

  Norweski Komitet Noblowski ogłosił laureatów tegorocznej Pokojowej Nagrody Nobla. Uhonorowani zostali - dziennikarka z Filipin Maria Ressa oraz rosyjski dziennikarz Dmitrij Muratow. Do nagrody było nominowanych 329 osób.

  Choć talibowie obiecywali dziennikarzom niezależność, w czwartek pobili reportera i operatora telewizji Tolo News, którzy wykonywali swoją pracę w Kabulu. To nie pierwszy tego typu incydent. Od momentu przejęcia przez skrajnie fundamentalistyczne ugrupowanie muzułmańskie władzy w Afganistanie, pobitych zostało już kilkunastu dziennikarzy. Sprawcy nie zostali ustaleni, ale dowódcy talibów zapowiedzieli, że sprawa zostanie zbadana.

  Zespół stacji TVN24 to kilka tysięcy zaangażowanych i wytrwałych osób, które każdego dnia udowadniają, że praca w mediach to odpowiedzialne, ale też wynikające z prawdziwej pasji zadanie. To ludzie tworzący siłę i renomę jednej z najlepszych polskich telewizji informacyjnych. I ci rozpoznawalni z ekranów, i ci anonimowi, wszyscy obchodzili niedawno ważne święto - dwudzieste urodziny serwisu, który podaje nam "całą prawdę - całą dobę".

  9 sierpnia minął rok od sfałszowanych wyborów prezydenckich na Białorusi. Białorusini wyszli na ulice miast, by walczyć o wolność i demokrację, a polscy dziennikarze napisali książkę pt. "Partyzanci. Dziennikarze na celowniku Łukaszenki", by pomóc kolegom po fachu. O życiu dziennikarza na Białorusi w Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z Bianką Zalewską i Pawiełem Mażejką.

  Od 20 stycznia władzę w Stanach Zjednoczonych sprawuje Joe Biden. Nowy prezydent USA to wielka zmiana nie tylko dla Amerykanów, ale i całego świata. Co zmienia jego wybór? Opowiedzieli o tym Jolanta Pieńkowska i Piotr Kraśko.

  7 stycznia 2015 roku dwóch terrorystów otworzyło ogień w paryskiej redakcji "Charlie Hebdo", zabijając 12 osób, a kolejnych 11 ciężko raniąc. Atak ten był reakcją na publikowanie w magazynie karykatur Mahometa. W tym roku mija 6 lat od tragicznego wydarzenia, które wspominali Anna Kalczyńska oraz Michel Viatteau z Agence France Presse.

  We wtorek, 8 grudnia poznaliśmy laureatów tegorocznego konkursu Grand Press. Tytuł najlepszego dziennikarza trafił do Dariusza Rosiaka. Wśród zwycięzców znaleźli się także Wojciech Bojanowski, Marcin Gutowski czy Janusz Schwertner.

  Dziennikarze Karolina Baca-Pogorzelska i Piotr Czaban dokonali niemożliwego. Po wielu miesiącach starań, zabiegów, próśb, nacisków i zbiórek pieniędzy - wywalczyli azyl dla swoich przyjaciół z Syrii. Rodzina Omara i Assmy jest już bezpieczna w Warszawie. Poznaj tę niesamowitą historię.

  "Fakty TVN" kończą 20 lat. O 19.00 odbędzie się emisja 7217 odcinka serwisu informacyjnego. 20 lat to tysiące przekazanych informacji i miejsc, które odwiedziliśmy. Jak wyglądały początki programu? Dlaczego "Fakty" zrewolucjonizowały sposób przekazywania informacji? W Tomasz Lis, pierwszy prowadzący "Fakty TVN" oraz Grzegorz Kajdanowicz, który prowadzi program i jest szefem reporterów, opowiedzieli w studiu Dzień Dobry TVN o wzlotach, upadkach i trudnych momentach "Faktów TVN".

  Czy, żeby zostać dziennikarzem trzeba skończyć studia dziennikarskie? Kto może zostać dziennikarzem? Czy dziennikarz ma być tylko przekaźnikiem informacji, czy powinien być także twórcą tej rzeczywistości? Jak swoje początki w mediach wspominają dziennikarz Mariusz Szczygieł i prowadzący Dzień Dobry TVN Piotr Kraśko? Ciekawi jesteście, jak rozpoczęła się dziennikarska kariera Doroty Wellman i Marcina Prokopa?

  Już po raz dwunasty zostały wręczone nagrody radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. W tym roku otrzymały je: Iwona Szpala i Małgorzata Zubik za cykl artykułów o nieprawidłowościach przy reprywatyzacji Warszawy. Czy spodziewały się, że rozpętają taką burzę? Jak długo pracowały nad materiałem? Zapytał o to dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Leo Walotek-Scheidegger i Martin Pape, niemieccy dziennikarze, przygotowali w naszej kuchhni niemieckie przysmaki. Co powiecie na bagietkę z krabami lub ciasto cioci Eryki?

  13 stycznia Komisja Europejska przeprowadzi debatę na temat praworządności w Polsce. Jak nas widzą poza granicami Polski? Co o nas mówią i piszą zagraniczni dziennikarze? Jak to, co dzieje się w Polsce, jest odbierane w Niemczech? Na ile to, co pisze niemiecka prasa o Polsce jest emanacją tego, co mówią niemieccy politycy? Czy Francuzi interesują się sytuacją w Polsce? O o zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN Leo Waloteka-Scheideggera, niemieckiego dziennikarza, piszącego m.in. dla Spiegela, Sterna, ARD, NDR oraz Michelle'a Viatteau, francuskiego korespondenta AFP. Czy Unia Europejska powinna ingerować w polskie sprawy?

  Bal Dziennikarzy nie jest typową imprezą branżową. Służy przede wszystkim temu, by dziennikarze - bez względu na poglądy - łączyli siły i pomagali dzieciom. Jakim fundacjom dziennikarze będą pomagać w tym roku? Jakie rzeczy można wylicytować na aukcji? Kto bywał na balu w poprzednich latach? Który z premierów nigdy nie pojawił się na tej imprezie? Czy Monika Olejnik wybrała już suknię na bal? Dziennikarka gościła w Dzień Dobry TVN.

  Liceum w Jarosławiu zasłynęło jako kuźnia największych dziennikarskich talentów. Stworzono tam klasę dziennikarską. Mateusz Błaszczyk, Paulina Dinh Manh oraz Mateusz Zając wczoraj byli naszymi gośćmi i nakręcili o nas materiał! Zobaczcie,co działo się za kulisami!

  Dziś w warszawskiej Zachęcie odbędzie gala wręczenia nagrody Radia Zet im. Andrzeja Wojciechowskiego za najlepszy materiał dziennikarski roku. Rafał Olejniczak, redaktor naczelny Radia Zet, opowiedział w Dzień Dobry TVN o tym, kto ma największe szanse na otrzymanie tej nagrody. Kto został nominowany w tym roku do tej nagrody?