Gwiazdy

Dawid Karpiuk wkracza na solową ścieżkę. Na naszej scenie zaprezentował nowy singiel

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
Dawid Karpiuk o przyjaźni i młodzieńczym buncie

Dawid Karpiuk wyszedł poza rockowe ramy zespołu Dziwna Wiosna i przepięknym tekstem czaruje w utworze "Nie zrozumie nas" z filmu "Johnny". Pierwszy solowy singiel artysty jest pełen emocji, które przybliżają nam tematy, takie jak miłość i przyjaźń.

Dawid Karpiuk i piosenka "Nie zrozumie nas"

Dawid Karpiuk wkracza na solową ścieżkę. Artysta wydał nowy kawałek, który powstał na potrzeby filmu "Johnny". To historia ks. Jana Kaczkowskiego, który zmarł na glejaka mózgu.

- Michał Kush, który jest kompozytorem muzyki, napisał ten kawałek, dostałem półtorej minuty sceny z filmu i półtorej minuty piosenki, żebym coś do niej zaśpiewał. Jak już powstała, to pomyśleliśmy, że to doby pomył, żeby był to pierwszy singiel. To jest piosenka o miłości. Dostałem ten fragment filmu, wiedziałem, że to jest o Kaczkowskim, wiedziałem, że będąc młodym gościem, dowiedział się, że ma koszmarną chorobę. Chciałem o tym napisać, ale tak naprawdę o tym, że jak istniejemy, to mamy wrażenie, że świat się zatrzymuje, a on się nigdy nie zatrzymuje - powiedział artysta.

O czym opowiada singiel "Nie zrozumie nas"?

Nowa piosenka to nostalgiczny song o przemijaniu, odchodzeniu. Jak wielki wpływ mogą mieć na nas ludzie, których mijamy, stykamy się tylko przez chwilę? Niektóre takie momenty zostają na całe życie, piętnują i zmieniają nie tylko światopogląd, ale wywracają kosmos do góry nogami.

Na scenie Dzień Dobry TVN Dawid zaśpiewał utwór "Nie zrozumie nas". Posłuchajcie tego wykonu

Dawid Karpiuk w piosence „Nie zrozumie nas”
Dawid Karpiuk w piosence „Nie zrozumie nas” Źródło: Dzień Dobry TVN

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News

Pozostałe wiadomości