Gwiazdy

Danzel - król dyskotek zmienia styl. Na naszej scenie zaśpiewał nowy utwór "Time Machines"

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
Danzel w nowej muzycznej odsłonie
Danzel w nowej muzycznej odsłonieDzień Dobry TVN
wideo 2/9

  "Don't you know? Pump it up. You got to pump it up!" - ten hit w 2004 roku słyszał chyba każdy. Co po latach słychać u Danzela? Wokalista właśnie przechodzi muzyczną metamorfozę. Porzucił klubowe szaleństwo dla popowo-rockowego głębokiego brzmienia. Na scenie Dzień Dobry TVN zaśpiewał nowy utwór "Time Machines".

Danzel – król dyskotek

W 2022 roku mija 18 lat od premiery kultowej piosenki Pump it up. Choć utwór tak naprawdę został stworzony dla zabawy, bardzo szybko stał się hitem. Kawałek nawet doczekał się wielu przeróbek i kolaboracji. - Nagrywaliśmy piosenkę jednym podejściem, na jednej ścieżce. Plan był taki, żeby wydać 300 tysięcy limitowanych winili na cały świat, ale w ciągu tygodnia te winyle były już sprzedane. Okazało się, że to był hit klubowy - powiedział.

Wokalista, znany z klubowych rytmów, zaczyna nowy etap muzycznej ścieżki. Danzel wypuścił niedawno utwór "Time Machines". - Piosenka została napisana, nagrana i wyprodukowana w Polsce. Wideo nakręciliśmy też w Polsce, bo tak dużo czasu tutaj spędzałem. Myślę, że to jest piękna piosenka. Wiele osób nie wie, że uwielbiam pisać ballady. Mój trzeci singiel był balladą, ludzie nie wiedzieli, że mam taką delikatną stronę - powiedział Johan Waem.

Artysta dodał także, że w głowie utkwiły mu pewne słowa: "Nie bądź niewolnikiem własnego stylu". Sprawiły, że wciąż się rozwija, szuka i eksperymentuje, a przede wszystkim czerpie z muzyki radość. - Zmieniam styl, to już nie jest klasyczny dance, mam już prawie 46 lat więc czas pokazać prawdziwego mnie – podsumował.

Danzel - rodzina

Danzel przyznał, że największe wsparcie daje mu rodzina. Szczególnie dzieci od wielu lat są jego wiernymi fanami. - Starsza córka, która teraz ma 22 lata, dorastała w tym bardziej zapracowanym okresie mojego życia, młodsza ma 15 lat, więc jest trochę inaczej. Poszły w kierunku muzyki, obie były tancerkami baletowymi, pracowały w wielu produkcjach telewizyjnych w Belgii.

Danzel na scenie Dzień Dobry TVN

Na dachu Dzień Dobry TVN Danzel wykonał swoją nową piosenkę. Singiel "Time Machines" został napisany z polskimi kompozytorami: Lanberry oraz Kubą Krupskim.

Danzel w piosence „Time Machines”
Danzel w piosence „Time Machines”Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Pozostałe wiadomości