Gwiazdy

Amy Schumer cierpi na trichotillomanię. "Tak długo nosiłam w sobie tyle wstydu"

Gwiazdy

Autor:
Justyna
Piąsta
Źródło:
"The Hollywood Reporter", "Vanity Fair"

Amy Schumer to znana amerykańska aktorka i stand-uperka. W jednym z najnowszych wywiadów wyznała, że od lat zmaga się z poważnym schorzeniem. Do tej pory ukrywała, że ma trichotillomanię. Robiła wszystko, by nikt się o tym nie dowiedział. Teraz oswaja się ze wstydem i jest gotowa, żeby o tym opowiedzieć.

Amy Schumer choruje na trichotillomanię

Amy Schumer w rozmowie z "The Hollywood Reporter" wyznała, że zmaga się z trichotillomanią. To schorzenie, które polega na przymusie lub niekontrolowanej chęci wyrywania sobie włosów. Zdarza się, że chory nie ogranicza się jedynie do włosów na głowie, może wyrywać również rzęsy czy brwi, a nawet owłosienie pod pachami czy na nogach. Zaburzenie może prowadzić do zauważalnego wypadania włosów i łysienia.

Zagraniczne gwiazdy

Wschodzące gwiazdy Hollywood
Wschodzące gwiazdy Hollywood Dzień Dobry TVN
wideo 2/10

Aktorka wyznała, że cierpi na trichotillomanię już od czasów szkolnych. Jako nastolatka musiała nosić perukę, ponieważ efekty choroby były bardzo widoczne. Jednym z impulsów do wyrywania włosów może być stres. Objawy u Amy nasiliły się, kiedy jej tata ogłosił bankructwo i zdiagnozowano u niego stwardnienie rozsiane. W tym czasie jej mama odeszła od męża i związała się z żonatym ojcem swojej najlepszej przyjaciółki.

Trichotillomania - Amy Schumer wstydziła się schorzenia

Aktorce do tej pory udawało się trzymać w tajemnicy swoją przypadłość. Przez wiele lat o jej sekrecie wiedziały tylko najbliższe osoby. Gwiazda postanowiła jednak przerwać milczenie. Wątek trichotillomanii pojawia się w serialu "Life & Beth", który reżyseruje i w którym występuje w głównej roli.

- Każdy ma jakiś wielki sekret i to jest mój. Pomyślałam, że umieszczenie tego wątku w serialu będzie dla mnie dobrym sposobem na pozbycie się części wstydu i mam nadzieję, że pomoże także innym osobom, które zmagają się z tą chorobą. Tak długo nosiłam w sobie tyle wstydu - wyznała aktorka w "The Hollywood Reporter".

Z kolei w wywiadzie dla "Vanity Fair" wyznała, że boi się, że jej 3-letni syn Gene też może zachorować na tę przypadłość.- Za każdym razem, gdy dotyka swojej głowy, dostaję ataku serca - powiedziała Amy Schumer.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło: "The Hollywood Reporter", "Vanity Fair"

Źródło zdjęcia głównego: cover video/x-news

Pozostałe wiadomości