Gwiazdy

Czy można się nauczyć tańczyć na miesiąc przed sylwestrem? "To też jest sport"

Gwiazdy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Jak nauczyć się tańczyć miesiąc przed Sylwestrem?
Jak nauczyć się tańczyć miesiąc przed Sylwestrem? Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Część z nas spędzi sylwestra w domu, część wybierze się na bal. Ci ostatni z pewnością będą chcieli dobrze wypaść na parkiecie. Czy na miesiąc przed imprezą można się nauczyć tańczyć? O tym w Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z Marcinem Hakielem, tancerzem i choreografem.

Czy każdy może nauczyć się tańczyć?

Choć do sylwestra zostało jeszcze trochę czasu, to już teraz warto przyjrzeć się swoim umiejętnościom tanecznym i jeśli nie są one najlepsze - skorzystać z pomocy doświadczonych instruktorów. Takie sylwestrowe kursy prowadzi m.in. Marcin Hakiel, tancerz i choreograf. - Bazujemy tutaj na tańcu użytkowym disco - sambie. Nie szukamy tutaj tańca turniejowego, nie chodzi tutaj o to, żebyśmy perfekcyjnie wykonywali kroki, [...], chodzi o to, żebyśmy się dobrze bawili, żeby to było proste, żeby tańczyć razem - powiedział Marcin Hakiel.

Warto pamiętać, że w tańcu ważne są nie tylko umiejętności, ale również wygodne buty. - My polecamy, szczególnie na czas treningu, żeby to były płaskie buty, baletki, adidasy. Na obcasie jest trudniej - dodał.

Czy tańczyć może każdy?

Wiele osób uważa, że aby tańczyć trzeba mieć przynajmniej odrobinę poczucia rytmu. Tymczasem nie jest to do końca prawda i tańczyć może się nauczyć praktycznie każdy. - Taniec to też jest sport, jest pamięć mięśniowa - powiedział Marcin Hakiel i dodał, że kroki, które pokazali zaproszeni do studia tancerze, są bardzo proste i bez trudu można je opanować.

Swoich sił spróbowali też prowadzący Dzień Dobry TVN. Jak im poszło? Dowiecie się tego z powyższego wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości