Gwiazdy

Co brytyjskie gwiazdy robią w czasie izolacji? Relacja prosto z Londynu

Gwiazdy

Mijają kolejne dni i miesiące odkąd na świecie wybuchła pandemia koronawirusa. O tym, co robią polskie gwiazdy i do jakich inicjatyw się przyłączają, słyszymy codziennie w mediach. Anna Senkara opowiedziała nam, co słychać u angielskich celebrytów. Prosto z Londynu przedstawiła nam najnowsze wieści.

Premier Boris Johnson powiększył rodzinę

Londyn podobnie jak inne metropolie, świeci pustkami. Tętniące życiem ulice zamieniły się w miasto duchów. Mieszkańcy zostali w swoich domach i cierpliwie czekają, aż sytuacja wróci do normy. Anna przyznała, że być może już niedługo wszystko ponownie zacznie funkcjonować.

W najbliższą niedzielę premier Boris Johnson zamierza trochę złagodzić to całe lockdown

– powiedziała.

Anna przyznała też, że w ostatnim tygodniu angielska prasa szeroko rozpisuje się na temat premiera, bowiem Boris Johnson kolejny raz został tatą. Media donoszą, że prawdopodobnie jest to szóste dziecko. Spekulacje wynikają z faktu, że premier nigdy nie przyznał się, ile dzieci posiada. Na wyspach szacuje się, że liczba wynosi od 5 do 7. Najmłodsze dziecko nazywa się Wilfred Lawrie Nicholas.

Urodziła je Carrie Symonds, narzeczona Borisa i wytłumaczyła, że imiona są po dziadkach. Wilfred to był dziadek Borisa, Lawrie to dziadek Carrie, a Nicholas to jest imię po dwóch lekarzach, którzy uratowali premierowi życie, choremu na COVID-19

- dodała.

Czytaj więcej:

Boris Johnson ponownie został ojcem. Ile dzieci ma brytyjski premier?

Boris Johnson o zakażeniu Covid-19: "Zdałem sobie sprawę, że robi się poważnie". Był plan awaryjny na wypadek śmierci

J.K. Rowling przekazuje pieniądze na cele charytatywne

Autorka kultowych książek Harry Potter napisała niedawno na swoim Twitterze, że przeznacza milion funtów na cele charytatywne dla osób bezdomnych i ofiar przemocy domowej. W czasie trwania pandemii podkreśliła także, że ma w swojej rodzinie kluczowych pracowników służby zdrowia. Mąż pisarki jest lekarzem i pracuje w Edynburgu.

Czytaj więcej:

J.K. Rowling podarowała milion funtów na walkę z przemocą domową i dla bezdomnych

Jamie Oliver nagrywa show telefonem

Jamie Oliver pochwalił się w mediach społecznościowych liczną rodziną. Na zdjęciu pokazał wesołą gromadkę dzieci oraz przyznał, że w czasie kwarantanny bawi się z nimi w domową szkołę.

W wyniku pandemii brytyjski kucharz musiał zmienić także swoje zawodowe plany. Zdjęcia do słynnego telewizyjnego show zostały odwołane. W nowym sezonie Jamie zdążył nagrać zaledwie dwa odcinki. Mimo wszystko Oliver nie poddał się i postanowił kontynuować show za pomocą telefonu.

Pierwsze urodziny Archiego

Książę Harry i księżna Meghan obchodzili w środę pierwsze urodziny syna Archiego. Z tej okazji rodzice wypuścili klip, na którym Kate czyta małemu synkowi bajkę "Kaczka! Królik!" autorstwa Amy Krouse Rosenthal. Nagranie zostało opublikowane na Instagramie w ramach kampanii zbierania funduszy dla dzieci i rodzin zmagających się z koronawirusem.

To jest wideo, które prawdopodobnie powstało w ich tymczasowym domu w Los Angeles

– powiedziała.

Czytaj więcej:

Meghan i Harry świętują pierwsze urodziny Archiego. Pokazali urocze nagranie z chłopcem

Wyświetl ten post na Instagramie.

"Duck! Rabbit!" with Meghan, The Duchess of Sussex (and Harry, The Duke of Sussex behind the camera), read to their son Archie for his 1st birthday. Happy Birthday, Archie! . Thank you #DuchessMeghan for helping us to raise urgent funds for our coronavirus appeal by reading "Duck! Rabbit" by @akrfoundation, illustrated by @tlichtenheld (published by @chroniclekidsbooks). . As the world grapples with the coronavirus pandemic, children’s lives are being turned upside down. By donating to Save with Stories, you can support the most vulnerable families in the UK and around the world by helping to provide early learning packs, supermarket vouchers, essential household items and virus protection. . Please donate today by visiting our website. Link in bio. . Or you can text STORIES to 70008 to give a one-off donation of £5. . Together, we can help families get through this. . You can only donate via text from a UK mobile. You’ll be billed £5 plus standard rate text message. We receive 100% of your donation. By texting STORIES you agree to calls about fundraising appeals, campaigns, events and other ways to support. Include NO PHONE to opt out of calls. Queries? 02070126400. Read our Privacy Policy savethechildren.org.uk/privacy The Save the Children Fund is a charity registered in England and Wales (213890) and Scotland (SC039570) . #SaveWithStoriesUK #SaveWithStories #GrowingThroughThis

Post udostępniony przez Save The Children UK (@savechildrenuk)

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości