Gwiazdy

"SuperNOVA" - najnowszy album Cleo już dostępny. Fani: "Ta płyta wymiata"

Gwiazdy

W sklepach i serwisach cyfrowych pojawiła się nowa, wyczekiwana płyta Cleo "superNOVA". Na krążek trafiły m.in. potrójnie platynowe single "Łowcy gwiazd" i "Za krokiem krok" oraz duety z Soblem, Mesajah i B.R.O.. Z tej okazji artystka pojawi się w Dzień Dobry TVN i wystąpi na naszej scenie już w sobotę, 19 września!

"SuperNOVA"

"SuperNOVA" to trzeci muzyczny album Cleo. Płyta przenosi słuchacza do świata, w którym nie ma ograniczeń dla brzmień i barw. Wokalistka odważnie sięga po nowoczesne światowe rozwiązania, jednocześnie pielęgnując sznyt swoich tanecznych przebojów. Twórczyni postarała się, aby jej muzyczna galaktyka była barwna i charakterystyczna. Cleo zwinnie przeskakuje od syntetycznych brzmień rodem z lat 80., poprzez taneczne housowe produkcje, aż po mięsiste trapowe bity, pokazując przy tym wszechstronność i ogromne możliwości twórczego warsztatu.

Tuż przed premierą płyty, artystka uruchomiła specjalny numer telefonu, pod którym można było nie tylko usłyszeć przedpremierowo fragmenty krążka "superNOVA", ale również, przy odrobinie szczęścia, porozmawiać z wokalistką.

Gwiazdy na premierze płyty Cleo

Oficjalna premiera najnowszego albumu wokalistki odbyła się w czwartek, 17 września w Warszawie. Cleo wraz z jednym z serwisów streamingowych zorganizowała huczne wydarzenie, na którym pojawiło się wiele znanych twarzy, a przede wszystkim - jej przyjaciół. Artystkę w tym wyjątkowym dniu wspierały m.in. Kasia Dziurska, Anika Dąbrowska, Dorota Rabczewska, Natalia Kawalec i Emilian Gankowski.

"Ta płyta wymiata"

Fani artystki z niecierpliwością czekali na ten moment. Cleo już od pewnego czasu informowała o dacie premiery nowego albumu. Obserwatorzy wokalistki wyznali w mediach społecznościowych, że od północy, 18 września (kiedy płyta zaczęła być dostępna) "czatowali", aby jej posłuchać.

Jestem z ciebie mega dumna!! Płytę przesłuchałam od razu o 0:00 i robię to do teraz ? Cleo, ta płyta jest niesamowita, wszystkie single cudne, no zamurowało mnie ogólnie

Płyta wooow!!! Gratulacje ❤

Jestem z Ciebie taka dumna??? Płyta wymiata!!!?? Nie ukrywam, wzruszyłam się! Brawo❤️❤️❤️

Cała płyta super, różne nowe, nowoczesne brzmienia, tego potrzebowałem, super robota ❤️??

- czytamy.

Cleo - kariera

Cleo to kobieta wielu talentów - wokalistka, autorka tekstów, malarka, projektantka, osobowość telewizyjna. Od samego początku kształtowała wokal w kierunku soulu, gospel, r&b, funku i hip-hopu. Zaczęło się od dziecięcej fascynacji wielkimi diwami światowej sceny – Arethą Franklin, Whitney Houston, Patti LaBelle, Chaką Khan czy Lauryn Hill. W 2013 roku wydała singiel "My Słowianie", który stał się jednym z największych hitów radiowych w Polsce, a także zajął pierwsze miejsce w rankingu sprzedaży cyfrowej utworów za rok 2014.

W listopadzie 2015 ukazała się debiutancka płyta Cleo "Hiper/Chimera" nagrana z Donatanem. Krążek ma status potrójnej platynowej płyty, a kolejny album "Bastet", jeszcze przed premierą pokrył się złotem.

Cleo i jej słowiańskie korzenie. Zobacz rozmowę z artystką w Dzień Dobry TVN:

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Lewandowska

Źródło: Universal Music Polska

Pozostałe wiadomości