Cleo Ćwiek w szczerej rozmowie o chorobie afektywnej dwubiegunowej. "Leczymy się po to, by sobie pomóc"

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
vogue.pl
Cleo Ćwiek

Niezwykłą przygodę z pracą na wybiegu i przed obiektywem aparatu Cleo Ćwiek rozpoczęła już jako nastolatka. Jej wkład w rozkwit branży modowej bez wątpienia zasługuje na uznanie, podobnie jak działania związane z popularyzowaniem wiedzy z zakresu zdrowia psychicznego. W wydanej niedawno książce "Clou. Jak być sobą, gdy jesteś wszystkim innym" założycielka fundacji "Można Zwariować" opowiedziała o życiu z chorobą afektywną dwubiegunową, wieloletniej terapii i usianej przeszkodami drodze do sukcesu.

Cleo Ćwiek w szczerej rozmowie o leczeniu zaburzeń psychicznych

Cleo Ćwiek może poszczycić się wieloma osiągnięciami. Uznana top modelka szturmem podbiła największe światowe wybiegi i brała udział w zapadających w pamięć kampaniach luksusowych marek. Co więcej, założyła fundację "Można Zwariować", zaangażowaną w sprawy zdrowia psychicznego. 27-latka doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest podejmowanie takich działań, bowiem sama stanęła przed obliczem diagnozy choroby afektywnej dwubiegunowej.

Problemy natury psychologicznej

Psychoefekty - codziennie wpływają na nasze życie
Psychoefekty - codziennie wpływają na nasze życie Dzień Dobry TVN
wideo 2/11

Gwiazda modelingu opowiedziała o swoich doświadczeniach na kartach książki "Clou. Jak być sobą, gdy jesteś wszystkim innym". Temat leczenia psychiatrycznego poruszyła także w szczerej rozmowie z magazynem "Vogue".

- Przy odpowiedniej diagnozie wszystkie puzzle powoli zaczynają przesuwać się na właściwe miejsce, wreszcie układając się w jasny obraz (...). Dla wielu osób neuronietypowych świat jest tak nielogiczny i skomplikowany, że każda dodatkowa podpowiedź czy wyjaśnienie jest na wagę złota (...). Wielu ludzi nie chce się leczyć lub mocno to odwleka. Istnieje dziwaczne przeświadczenie, że w szpitalu psychiatrycznym ktoś nam namiesza w głowie, rysuje się więc obraz takich placówek jako miejsca niebezpiecznego i niekontrolowanego. Wciąż brakuje nam w tej kwestii prostego, logicznego podejścia, polegającego na tym, że leczymy się po to, by sobie pomóc - oceniła założycielka fundacji "Można Zwariować".

Cleo Ćwiek o książce "Clou. Jak być sobą, gdy jesteś wszystkim innym"

Cleo Ćwiek zaczęła pracować na swój sukces w nastoletnim wieku. Początki jej kariery w branży modowej to kolejny wątek, który pojawia się w książce "Clou. Jak być sobą, gdy jesteś wszystkim innym". Modelka postanowiła podzielić się z czytelnikami osobistymi wspomnieniami, a co za tym idzie - odsłonić kulisy pracy na wybiegu i przed obiektywem aparatu.

- Cieszę się, że moja droga wyglądała właśnie tak, finalnie wyszłam na tym bardzo dobrze. Potrzebowałam sporo czasu na rozbieg, bo kompletnie nic nie rozumiałam. Świat był dla mnie niezwykle skomplikowanym miejscem. Chwilę zajęło mi, zanim zdałam sobie sprawę z absurdu tego, w jak młodym wieku zaczyna się karierę modelki - przyznała 27-latka w wywiadzie dla "Vogue'a", jednocześnie zachęcając do lektury swojej biografii.

- Będzie dla mnie sukcesem, jeśli czytelnicy znajdą w książce choć jedno zdanie, które zostanie z nimi na dłużej albo w jakiś sposób wpłynie na ich sposób myślenia na temat różnych kwestii - stwierdziła Cleo Ćwiek.

Okładka książki Cleo Ćwiek "Clou. Jak być sobą, gdy jesteś wszystkim innym"
Cleo Ćwiek w rozmowie z Agatą Trzebuchowską Okładka książki Cleo Ćwiek "Clou. Jak być sobą, gdy jesteś wszystkim innym" Źródło: mat. prasowe

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło: vogue.pl

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe

Pozostałe wiadomości