Gwiazdy

Oto najczęściej grana polska piosenka w stacjach radiowych. Posłuchajcie bryskiej

Gwiazdy

Autor:
Sabina
Zięba
bryska - "lato (pocałuj mnie)"

Bryska szturmem wdarła się na polski rynek muzyczny i została okrzyknięta jedną z najciekawszych debiutantek roku 2021. Wokalistka wydała właśnie mini-LP "jestem bryska" i zaprezentowała swój najpopularniejszy utwór pt. "lato (pocałuj mnie)" na scenie Dzień Dobry TVN.

Kim jest bryska?

20-letnia bryska w ostatnich miesiącach może pochwalić się większą ilością premier, niż niejeden polski artysta. Coraz odważniej podbija indie-popową scenę i bawi spostrzeżeniami na temat rzeczywistości. Wydała już utwory "panika", "drama", "naiwna", "jestem bryska" i "lato (pocałuj mnie)". W balladach nie szczędzi gorzkich słów swoim eksom, natomiast w dynamicznych utworach porusza tematy, jakich na próżno szukać we współczesnym popie.

- Zostawiam dużo wskazówek w swoich tekstach. Też chciałabym zostawić swoim słuchaczom pole do interpretacji i tego, żeby mogli się utożsamiać z tą muzyką - mówiła bryska w wywiadzie dla Radia ZET.

Mini-LP "jestem bryska"

Część z opublikowanych już piosenek trafiło właśnie na mini-LP "jestem bryska", który miał swoją premierę 12 listopada. Na scenie Dzień Dobry TVN tego dnia bryska wykonała utwór "lato (pocałuj mnie)", który jest aktualnie najczęściej graną polską piosenką w polskich stacjach radiowych.

- Ja tę piosenkę napisałam razem z Magdą Wójcik. Siedziałyśmy sobie w studiu i ona zaczęła podgrywać różne akordy. Jakoś tak poczułam, że to może pójść w stronę Lany Del Rey. To jest powiedzmy taki ukłon w jej stronę - opowiadała bryska w rozmowie z Radiem Eska.

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Pozostałe wiadomości