Fascynacja operą i architekturą
Boris Kudlička przyznał, że opera była dużą częścią jego życia przez ostatnie dwie dekady. Jego fascynacja nią, a także architekturą rozpoczęła się od spotkania z Andrzejem Kreütz-Majewskim, znanym scenografem, który stał się dla niego ważnym mentorem.
- Zawsze fascynowało mnie połączenie sztuk wizualnych i architektury. Mama jako osoba pracująca w biurze architektonicznym, ojciec jako malarz, więc scenografia była naturalnym połączeniem tych dwóch dziedzin - powiedział Kudlička.
Twórczość na różnych płaszczyznach
Boris Kudlička nie ogranicza się tylko do sceny operowej. Projektuje także budynki, co podobnie jak tworzenie scenografii, wymaga kreowania przestrzeni i opowiadania historii.
- Boris szuka nowego etapu. Opera to są takie motyle. One się pojawiają i znikają. Natomiast dzieła architektoniczne zostają między nami na stałe. (...) Wydaje mi się, że Boris robi teraz naprawdę to, czego chce i za co odpowiada całkowicie. Jego architektura będzie większa niż opery, które robił albo równie wspaniała - wskazał reżyser Mariusz Jerzy Treliński.
- Ten plan może nie był do końca zamierzony. Definiowano mnie jako architekta, że ta scenografia jest taka architektoniczna. Architektura dzisiaj jest naturalną kontynuacją. (...) Pracuję z moim teamem w jednym biurze. Uczymy się, rozwijamy. To jest dla mnie kluczowe w kontekście mojego rozwoju osobistego. Takim może najbardziej przełomowym momentem była realizacja Hotelu Europejskiego - stwierdził Boris.
Co bohater naszego reportażu wykonał na potrzeby jednego z najdroższych hoteli w Polsce? Dowiecie się o tym z materiału.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Otaczająca nas przestrzeń może wpływać na pracę mózgu. Ekspertka tłumaczy, jak to działa w praktyce
- Moda na góralskie domy. Jak są budowane? "Maszyny nie są do końca w stanie zastąpić ludzkiej ręki"
- Maciej Musiałowski pokazał nam swój zamek. "Zanim wszedłem, miałem poczucie, że jestem w domu"
Autor: Agnieszka Mrozińska
Reporter: Magdalena Nabiałczyk
Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN